Lidé se rozloučili s hercem a novinářem Martinem Štěpánkem

V pražském strašnickém krematoriu se lidé rozloučili s Martinem Štěpánkem. Třiašedesátiletý herec, novinář a bývalý ministr kultury odešel ze světa dobrovolně minulý čtvrtek. Na pohřeb přišly stovky lidí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sestra Jana a bratr Petr při posledním rozloučení s hercem a bývalým ministrem kultury Martinem Štěpánkem | Zdroj: ČTK

Premiér Petr Nečas v projevu v obřadní síni ocenil Martina Štěpánka jako mimořádně kompaktní osobnost:

„Poznal jsem ho jako skvělého herce, jako novináře, jenž propůjčil svůj hlas Rádiu Svobodná Evropa. Jako břitkého a netriviálního glosátora společenského dění. Jako vzdělaného člověka, spolupracovníka a přítele.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Rozloučení s hercem Martinem Štěpánkem sledovala redaktorka Pavla Dluhoschová

Premiér připomněl i statečnost, se kterou se Martin Štěpánek v roce 2006 ujal úřadu ministra kultury v době, kdy bojoval s těžkou nemocí.

„Měl úžasný esprit. Byl to elegán ducha. Byl výjimečný, vzdělaný, kultivovaný, veselý, galantní a každá vteřina, kterou jsem s ním mohla strávit, byla radostí,“ vzpomíná místopředsedkyně poslanecké sněmovny Miroslava Němcová.

„Martin Štěpánek. To byla láska k armádě, chodící encyklopedie, v tomto ohledu soutěžil s Karlem Krylem. Byl vždycky zaujatý,“ říká Pavel Pecháček, který byl jeho nadřízeným ve Svobodné Evropě.

Na pohřeb svého kolegy přišlo i mnoho herců, namátkou Jiřina Bohdalová, Václav Postránecký, Dagmar Havlová nebo Viktor Preiss.

„Byli jsme spolužáci, přátelé, jezdíval jsem za ním na Šumavu, strávili jsme spolu krásné chvíle. Mám pocit, že jsme se měli rádi,“ uvedl Preiss.

Byl to skvělý člověk, který uměl užívat života. I tato slova často zaznívala ve vzpomínkách hereckých kolegů na Martina Štěpánka.

Martin Štěpánek byl herec, režisér, novinář a politik. Hrál v pražském Národním divadle, Činoherním klubu a v Divadle Na Vinohradech. Po své emigraci působil jako novinář v rádiu Svobodná Evropa. V letech 2006 až 2007 byl ministrem kultury.

Pavla Dluhoschová, Jan Piroch Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme