Lidé vzpomínají na Jiřinu Jiráskovou před 'jejím' Divadlem na Vinohradech

Před pražským Divadlem na Vinohradech lidé vzpomínají na herečku Jiřinu Jiráskovou. Pod černými prapory hoří desítky svíček a leží spousty květin. U hereččiny fotografie se střídají její obdivovatelé i přátelé. Oficiální rozloučení bude v pátek dopoledne.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lidé před Divadlem na Vinohradech zapalují svíčky na památku Jiřiny Jiráskové

Lidé před Divadlem na Vinohradech zapalují svíčky na památku Jiřiny Jiráskové | Zdroj: ČTK

Herečka, která v pondělí zemřela po dlouhé nemoci, byla členkou vinohradské scény 60 let a během své kariéry tam ztvárnila 115 postav. Lidé tak na ni vzpomínají s velkým smutkem.

„Ke mně řadu let chodila do krámu, protože jsem měl tady za rohem starožitnosti. A byla to vynikající ženská, vstřícná, prostě úplně perfektní, normální,“ vypráví jeden z přítomných.

Přehrát

00:00 / 00:00

S lidmi vzpomínajícími na Jiřinu Jiráskovou mluvila redaktorka Alžběta Havlová

„Chodila jsem sem s maminkou jako dítě, na paní Jiráskovou, byla to úžasná herečka, dlouho na ni nikdo nebude mít. Nejvíc mi utkvěly Sestřičky, Fany…“ vzpomíná jedna z žen.

Právě na roli nepřístupné primářky Venclovské lidé před divadlem vzpomínají nejvíc. Svíčky i růže nosí hlavně starší generace, které se vybavují o něco starší snímky, především Světáci.

Poslední rozloučení s herečkou Jiřinou Jiráskovou bude v pátek 11. ledna právě v pražském Divadle na Vinohradech. Smutečně vyzdobené hlediště bude veřejnosti přístupné od deseti do dvanácti hodin.

Jak upozorňuje Tomáš Töpfer, kapacita bude neomezená, protože pietním místem se bude jen procházet.

„Ve dvanáct hodin se divadlo uzavře a v půl jedné proběhne rozloučení, které už bude uzavřené, jen pro zvané, pro přátele, kolegy, divadelníky,“ informuje Töpfer.

Znít budou také písně, které Jiřina Jirásková sama nazpívala, a lidé se budou moci podepsat do kondolenční knihy.

Alžběta Havlová, Kateřina Kozmová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme