Loutkářské dílny pro děti mají na Skupově Plzni velký úspěch

Hlavním tématem v Plzni jsou v těchto dnech loutky. Ve městě probíhá loutkářský festival Skupova Plzeň. Zahájily ho obří loutky ze Španělska, v ulicích se hrají loutková představení a loutky si taky můžete vyrobit. O loutkářské dílny v Proluce mají velký zájem hlavně děti a jejich rodiče.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Děti se po představení mohou seznámit s loutkami | Foto: David Koubek | Zdroj: Český rozhlas

„Loutky se dají udělat úplně ze všeho. Seminář o výrobě loutky na dvě hodiny je nemožný. Proto jsem zvolil možnost použít vše, co dům dá. Je ale potřeba vědět, jakým způsobem co pospojovat a co použít. A na to je zaměřen můj dvouhodinový seminář,“ říká jeden z lektorů Vladimír Sosna, technolog a herec Divadla Alfa.

Přehrát

00:00 / 00:00

O loutkářské dílny v rámci Skupovy Plzně je velký zájem. Natáčela na nich Jana Kosová

Učí děti vyrábět loutky třeba z plastových lžiček nebo z PET lahví.

„Vyšel jsem z toho, že máme každý doma spoustu odpadu. No a z odpadků, z věcí, které najdete v jídelně nebo v kanceláři, tady děláme loutky,“ uvádí Sosna.

Výrobce loutek Miroslav Trejtnar vyrábí klasické loutky. „Držím českou tradici, takže vyrábím dřevěné marionety. Sem jsem přivezl zjednodušenou variantu. Děti si sestavují z polotovarů malého dřevěného manekýna nebo marionetku. Namalují si ho a udělají mu kostým, přidělají vahadlo a nitě,“ vysvětluje Trejtnar.

Loutkářské dílny budou pokračovat i v neděli, jedna od 13 a druhá od 15 hodin.

Jana Kosová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme