Ministerstvo chce zachovat točnu v Krumlově, stojí ale i o ochranu UNESCO

Česká republika má už jen půl roku na rozhodnutí o dalším osudu otáčivého hlediště v Českém Krumlově. Ministerstvo kultury by si přálo jak udržet ochranu UNESCO, tak zachovat točnu v barokních zahradách.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Asi 500 diváků se vejde na točnu | Foto: Jan Rosenauer

O to, jestli točnu ze zahrad odstranit, nebo ji zachovat, se už léta přou jihočeští politici a památkáři. UNESCO přitom po České republice chce, aby do února 2013 předložila plán na řešení situace. To se podle ministerstva stihne.

„Potom bude posouzen jakýsi návrh výběrového řízení na případnou novou podobu hlediště na stávajícím místě a tento projekt by měl posoudit, zdali ta možnost tady bude, nebo ne, tak aby splnila podmínky – ať už památkářů či UNESCO. A to je myslím taková základní a stěžejní věc celého toho jednání,“ říká ministryně kultury Alena Hanáková, nezávislá za TOP 09.

Pokud Česko plán na řešení do stanoveného termínu nepředloží, hrozí Českému Krumlovu, že ho UNESCO zapíše na seznam památek v ohrožení.

Jiří Čondl, krw Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme