Ministerstvo kultury zrušilo výběrové řízení na nového šéfa Národního divadla

Ministerstvo kultury na poslední chvíli zrušilo výběr nového ředitele Národního divadla v Praze. Celý proces od počátku provázely pochybnosti a výhrady odborníků. Podle nich bylo výběrové řízení připravované pro vytipovaného manažera. Teď se mají podmínky konkurzu zpřesnit a doplnit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Národní divadlo | Foto: Filip Jandourek

Zrušené výběrové řízení kritizoval například šéf brněnského Národního divadla Daniel Dvořák. Podle něj byly podmínky neregulérní a ignorovaly specifika divadelního prostředí.

Ministerstvo teď oznámilo, že kritéria doplní. Vyjde přitom z výsledků zatím pokračujícího auditu Národního divadla a Státní opery, které se k 1. lednu sloučily.

„Důvodů, proč jsme výběrové řízení zrušili, bylo několik. Když jsem se seznámila s dílčími výsledky auditu, který mne nepřesvědčil a který je v tuto chvíli ještě nedokončený, byla to poslední věc, která nás vedla k tomu, že výběrové řízení zrušíme. Rozhodli jsme se, že bychom do podmínek výběrového řízení rádi doplnili některá nová kritéria. Chceme také rozšířit výběrovou komisi, například o ekonomy,“ říká ministryně kultury Alena Hanáková.

Přehrát

00:00 / 00:00

O výběrovém řízení na nového šéfa Národního divadla mluvila na Radiožurnálu ministryně kultury Alena Hanáková

Kvůli výhradám chce ministryně s odborníky o výběrovém řízení co nejvíce diskutovat.

„V každém případě by to měl být člověk, který by měl být nejen dobrým manažerem, ale musí mít vhled do řízení takovéto instituce. Neměl by to být člověk, který bude jednostranně zaměřený, třeba na ekonomiku,“ uvádí ministryně.

Už podané přihlášky budou platit dále, kandidáti je ale budou muset doplnit.

Lenka Šumová, pir Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme