Moskevský Bolšoj těatr se po více než 6 letech otevřel veřejnosti

Po šestileté rekonstrukci slavnostně otevřelo dveře veřejnosti moskevské Velké divadlo, na slavnostní premiéře se sešly stovky hostů z Ruska i zahraničí. Světoznámá scéna prošla náročnou obnovou, která stála přes 700 miliónů dolarů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čestná stráž před moskevským Velkým divadlem během slavnostního znovuotevření | Zdroj: Reuters

Stavební práce provázely průtahy, finanční skandály i podezření z korupce. Prezident Dmitrij Medvěděv však výsledky rekonstrukce pochválil a divadlo označil za jeden z nejvýznamnějších národních symbolů, který je třeba zachovat pro budoucí generace.

Někteří ruští umělci ale stavební práce kritizují a poukazují na podezření z korupce. Stavební experti odhadují, že částka vynaložená na opravu mohla být ve skutečnosti až dvojnásobná, než uvádí management divadla.

Přehrát

00:00 / 00:00

Moskevská zpravodajka Lenka Kabrhelová přináší část ceremoniálu znovuotevření Velkého divadla

Náročná renovace, na které se podílely tisíce architektů, techniků a designérů, vrací budovu k tradicím carského Ruska. Interiéry divadla zdobí pozlacené římsy, sedačky pak rudý italský samet, který pohlcuje zvuk a má umocnit dojem ze špičkové akustiky.

Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme