Na festivalu Malá inventura lze stihnout všech 18 představení

Pod heslem Divadlo je všude! se koná devátý ročník divadelního festivalu Malá inventura. Onou inventurou projde na pražských scénách osmnáct nejlepších představení „nového divadla“ loňského roku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Malá inventura 2011 | Foto: Malá inventura

Festival se bude odehrávat na alternativních scénách, jakými jsou Divadlo Ponec, Alfréd ve dvoře, MeetFactory, nebo Divadlo Archa. „Každé ze zmíněných divadel předvede své dvě nejlepší premiéry předchozího roku, takže na cokoli půjdete, bude dobré,“ láká mluvčí festivalu Olga Cieslarová.

„Je to jedinečná příležitost vidět během pěti dnů, jak se vyvíjí a kudy se ubírá nové divadlo u nás,“ dodává a zároveň vysvětluje termín „nové divadlo“:

Přehrát

00:00 / 00:00

Na festival Velká inventura zve jeho mluvčí Olga Cieslarová ve Světě o druhé Rádia Česko

„Jde o alternativní, autorskou tvorbu, tedy o jiná představení, než jaká vznikají ve velkých divadlech, kde se hrají napsané divadelní hry. V novém divadle jde o experimenty často překračující žánry, autor je na jevišti, tedy je to vlastně autorská interpretace. Jsou to představení aktuální, originální.“

Diváci budou mít možnost shlédnout kontinuálně všechna představení, která na sebe navazují v různých časech. Každý den se koná představení od šesti, od osmi a od deseti hodin.

Pražský festival Malá inventura skončí 27. února a pak se přesune do regionů. „Do Prahy přijíždějí produkční regionálních divadel a z Malé inventury si vyberou, co by se hodilo do dramaturgie jejich regionálních divadel. Podle jejich požadavků se sestavní program a pražská představení se rozjedou do regionů v rámci takzvané Velké inventury,“ vysvětluje Olga Cieslarová.

Ondřej Houska, Lucie Maňourová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme