Kanada 6:1 Česko

Na Grand festivalu smíchu triumfovalo Klicperovo divadlo s Figarovou svatbou

Figarova svatba královéhradeckého Klicperova divadla zazářila na pardubickém Grand festivalu smíchu. Kromě hlavní ceny Komedie roku si odvezla i cenu studentské a odborné poroty. A také ceny za nejlepší mužský a ženský herecký výkon.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Grand festival smíchu | Foto: Východočeské divadlo Pardubice

Předseda odborné poroty a proděkan DAMU Zdeněk Tichý je přesvědčený o tom, že i ostatní inscenace na 13. ročníku festivalu měly dobrou úroveň. Ale dvě komedie je zcela převyšovaly - Figarova svatba a The Greatest Hits Bedřicha Smetany.

„Dvě špičkové, nadprůměrné, vynikající komediální inscenace, za které by některá divadla doslova i vraždila, kdyby něco takového měla v repertoáru.“

„Jestliže má festival dvě takovéhle špičky, které se o přízeň porot i diváků dá se říct přetahovaly, a nakonec ty vážky převážily ve vícero kategoriích na stranu Figarovy svatby, tak to je myslím docela dobrý počinek,“ říká šéf odborné poroty pardubického festivalu.

Naďa Kubínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme