Na Lodi Tajemství bratří Formanů začíná divadelní sezóna

Divadelní Loď Tajemství bratří Formanů našla letos své místo poprvé přímo v centru Prahy. Kotví na náplavce mezi Palackého a železničním mostem. Letošní sezónu otvírá Divadlo Aqualung dnešní premiérou inscenace Pytlákova schovanka 2010 aneb Šlechetný milionář.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Divadlo AQUALUNG / Divadelní loď Tajemství | Foto: Divadlo AQUALUNG

Program celého léta bude hodně pestrý, vystřídá se tady řada umělců. Novinkou je také fyzický návrat bratří Formanů na svou loď. „My cestujeme po světě, hrajeme všude možně. Teď nás těší a baví hrát Obludárium. Když jsem se ale vrátil, najednou jsem si uvědomil, že je tady hromada práce. Pro nás je určitě ta loď pořád nejsilnější zážitek,“ říká Petr Forman.

Netradiční divadelní prostor na Vltavě letos přitom slaví 10 let. „Po těch 10 letech jsme si říkali, že to musíme ještě zkusit pořádně nastartovat. Loď každý rok posloužila tak 4 měsíce, když se tam konal festival. A zdálo se nám, že stojí za to ten prostor udržet dál. Tak jsme ho nabídli dvěma divadelním skupinám – Aqualungu a divadlu DNO - které na něm budou letos pracovat,“ uvedl Petr Forman na Rádiu Česko.

Přehrát

00:00 / 00:00

Novou sezónu lodi Tajemství představil na Rádiu Česko divadelník, loutkář a herec Petr Forman.

„Další naplněnou touhou je přivézt věci, které jsme ve světě potkali. Takže se na lodi objeví několik významných hostů. Například Bonaventura, který hraje s takovou fantastickou divadelní cirkusovou společností. A vedle toho bude například i program pro děti. Chceme také hrát míň věcí a nechat je na lodi delší dobu,“ přiblížil.

Nová sezóna lodi Tajemství začne právě dnes. Na programu je premiéra Pytlákovy schovanky divadla Aqualung. „Pytlákova schovanka plynule navazuje na filmovou předlohu z roku 1947. Zůstává tam základní operetní fabulace,“ dodává režisér inscenace Ondřej Lážnovský.

Tomáš Pavlíček, Katka Brezovská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme