Nejlepší cimrmanovské hlášky posbíraly už 100 tisíc hlasů. Nečekal jsem takový zájem, říká Kotek

Už více než 100 tisíc hlasů získaly oblíbené hlášky z her Divadla Járy Cimrmana. To právě slaví svou jubilejní padesátou sezonu, stejně jako padesát let od chvíle, kdy jméno největšího českého génia poprvé zaznělo v Českém rozhlase. V anketě na speciální webové stránce cimrman.rozhlas.cz můžete stále hlasovat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Divadlo Járy Cimrmana - České nebe | Foto: Kateřina Scheuflerová

„Jsem naprosto překvapený a vůbec jsem nečekal, že tolik lidí bude hlasovat. Přichází to strašně rychle – už po třech dnech od spuštění přibylo 30 000 hlasů a nyní je to takto vysoké číslo. Jsem strašně rád, že to tak skvěle funguje, “ okomentoval aktuální počet hlasujících v anketě herec divadla Václav Kotek, který je zároveň ředitelem Divadelní agentury ECHO zastupující Divadlo Járy Cimrmana.

„ Toto jsou rozumní chlapci ? Vždyť je to tady jeden vedle druhého samý Debil nebo Blbeček ! Se podivejte do zasedacího pořádku. Debil Blbeček, Debil Blbeček, Debil Blbeček, Debil Blbeček. Akorát támhle vzadu, to je snad jediná výjimka, sedí dva Blbečci vedle sebe. “

Hlasování pokračuje, zatím vedou blbečci

Fanoušci Divadla Járy Cimrmana mají možnost hlasovat v anketě celý měsíc. Vítěznou hlášku představí Zdeněk Svěrák přímo při oslavách v Příchovicích u Tanvaldu 1. října.

Pořadí zatím vede hláška „Debil – blbeček“ ze hry Vyšetřování ztráty třídní knihy, dostala už přes 11 tisíc hlasů. v závěsu za ní se poté nachází slavné hlášky „Do Podolí“ z Dobytí severního pólu a „Chodili mu tam lidi“ z Hospody na Mýtince. Obě mají okolo 7 tisíc hlasů.

O popularitě hry Dobytí severního pólu svědčí i fakt, že hned tři hlášky ze slavné hry se dostaly mezi zatím pět nejoblíbenějších.

Oslavy pokračují. Skončí až v červnu

Jubilejní sezona bude mít také charitativní rozměr. Nadační fond Českého rozhlasu ve spolupráci s Centrem Paraple a s Nadačním fondem Slunce pro všechny vypsal sbírku s názvem „Cimrman pomáhá“. Výtěžek z dárcovských DMS CIMRMAN, příspěvku na charitativní účet a prodeje sbírkových předmětů půjde na pomoc lidem se zrakovým postižením, s poškozením míchy a na podporu pacientů se speciálními potřebami.

Český rozhlas Radiožurnál a Divadlo Járy Cimrmana chystají také autogramiádu knihy za účasti členů divadelního souboru. Bude se konat 17. října 2016 ve Studiu 1 Českého rozhlasu, Vinohradská 12, Praha 2.

Vyšetřování ztráty třídní knihy | Foto: Žižkovské divadlo Járy Cimrmana

Projekt „Půlstoletí s Cimrmanem“ vyvrcholí v červnu 2017, kdy se soubor na jeden den vrátí do Malostranské besedy v Praze a odehraje jedno představení pro své největší fanoušky. Vstupenky získají pouze posluchači, kteří je vyhrají ve velké soutěži na Radiožurnálu.

Cimrman 100 000 hlasů | Foto: ČRo

ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme