Nejlepší herci, zpěváci a tanečníci převezmou masky ze skla. Již po dvaadvacáté

Herecká asociace předá v Národním divadle Ceny Thálie. Prestižní sošku ve tvaru divadelní masky má možnost získat 24 nejlepších umělců uplynulého roku.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Národní divadlo, Praha

Národní divadlo, Praha | Foto: Khalil Baalbaki

„Jestliže je herec členem pražského divadla, má možnost dabovat, točit seriály a inscenace. Herec v Uherském Hradišti nebo Českém Těšíně tu možnost nemá,“ říká prezident asociace Jiří Hromada.

Divadelní masky ze skla mohou podle šéfa herecké asociace pomoci upozornit na výrazný talent herců, zpěváků a tanečníků, kteří vystupují na jevištích mimo českou metropoli.

„V regionech jsou vynikající herci a diváci je milují. Ředitelé těchto divadel nebo umělečtí šéfové potom mohou lépe vyjednávat s radními a zadavateli o tom, aby se vylepšily podmínky pro celé divadlo,“ vysvětluje, co je hlavním smyslem Thálií, Jiří Hromada.

Slavnostní předávání Cen Thálie bude od osmi hodin živě přenášet Český rozhlas Dvojka.

Klára Vičíková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme