Nejlepší loňské jevištní výkony obdrží Ceny Thálie

V Národním divadle v Praze budou večer uděleny Ceny Thálie za nejlepší loňské jevištní výkony. Prestižní ocenění uděluje Herecká asociace letos podevatenácté, do dvacátého ročníku plánuje změny.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nominovaný Václav Neužil jako Mugsy v Dealer´s Choice Dejvického divadla

Nominovaný Václav Neužil jako Mugsy v Dealer´s Choice Dejvického divadla | Foto: Hynek Glos

Na prestižní ocenění aspirují například Lucie Žáčková a Juraj Kukura za role v inscenacích pražského Činoherního klubu nebo Alena Sasínová - Polarczyk z ostravské Komorní scény Aréna. Mezi nominovanými herci je také Václav Neužil z Dejvického divadla.

„Jsem velmi rád, že jsem za roli Mugsyho v inscenaci Dealer’s Choice nominaci dostal, protože je to moje nejoblíbenější role v Dejvickém divadle. Je to ryze pánská záležitost, což mě také těší,“ říká Neužil.

Prezident Herecké asociace Jiří Hromada už nyní plánuje v Tháliích změny. Chce k nim přistoupit v příštím, jubilejním dvacátém ročníku. Přemýšlí nad složením poroty, počtem udělovaných cen, a to i v rámci jejich rozšíření o ocenění hereckého výkonu v rozhlasové hře.

Slavnostní ceremoniál v Národním divadle bude dnes večer živě přenášet Česká televize.

Pavla Dluhoschová, Zuzana Filípková, Matěj Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme