Nejoblíbenější moderátorkou je Lucie Výborná

Český rozhlas bodoval na festivalu Prix Bohemia Radio. Asociace rozhlasových organizací (ARO) dnes na zahajovacím večeru 28. ročníku mezinárodní přehlídky rozhlasové tvorby Prix Bohemia Radio vyhlásila vítěze posluchačské ankety Moderátor roku 2011.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lucie Výborná | Foto: Karel Šanda

Udělování prvních cen na festivalu Prix Bohemia Radio skončilo. Do Síně Slávy vstoupily tři rozhlasové legendy. Básník, prozaik, dramatik a režisér Českého rozhlasu Brno Antonín Přidal. In memoriam vstoupili do rozhlasové Síně slávy také novinář a publicista Jiří Ješ a novinář i politik Jiří Dienstbier.

Přehrát

00:00 / 00:00

První ocenění festivalu Prix Bohemia Radio přiblížil reportér Jiří Kokmotos

Asociace rozhlasových organizací (ARO) také vyhlásila vítěze posluchačské ankety Moderátor roku 2011. V kategorii moderátor zvítězil z Frekvence 1 Jiří Pomeje, na 2. místě pak z téže stanice Ruda z Ostravy. Nejlépe hodnoceným věřejno-právním moderátorem je Pavel Kudrna, který skončil na 3. místě.

Kategorie Moderátorka roku: 1. Lucie Výborná (Český rozhlas 1 - Radiožurnál), 2. Jana Knížková (Frekvence 1), 3. Diana Kobzanová (Frekvence 1), 4. Martina Kociánová (Český rozhlas 2 - Praha), 5. Lubka Ponížilová (Frekvence 1), 6. Světla Magni (Český rozhlas 2 - Praha), 7. Stanislava Dufková (Český rozhlas 2 - Praha), 8. Marie Retková (Český rozhlas 2 – Praha), 9. Hana Shánělová (Český rozhlas 1 – Radiožurnál) a 10. Eva Kvasničková (Český rozhlas 2 - Praha),

V kategorii žen se nejlépe umístila Lucie Výborná z Českého rozhlasu 1 - Radiožurnálu, za ní pak Jana Knížková z Frekvence 1. Diana Kobzanová také z Frekvence 1 byla na 3. místě.

„Mám obrovskou radost, že se vítěznou Moderátorkou roku stala Lucie Výborná,“ řekl Peter Duhan, generální ředitel Českého rozhlasu a dodal: „Stejně velkou radost mám z toho, že z celkových dvaceti moderátorek a moderátorů, kteří postoupili do TOP 10, byla většina z Českého rozhlasu. Svědčí to o vysoké profesionalitě našich zaměstnanců a spolupracovníků. Blahopřeji všem, kteří svými hlasy zaujali rozhlasové publikum a získali byť jen jeden jediný hlas.“

Moderátor roku: 1.Jiří Pomeje (Frekvence 1), Ruda z Ostravy (Frekvence 1), 3. Pavel Kudrna (Český rozhlas 2 - Praha), 4. Jan Pokorný (Český rozhlas 1 - Radiožurnál), 5. Karel Gott (Český rozhlas 2 - Praha), 6. Jiří Kokmotos (Český rozhlas 2 - Praha), 7. Václav Moravec (Rádio Impuls), 8. Aleš Cibulka (Český rozhlas 2 - Praha), 9. Karel Sladký (Český rozhlas Hradec Králové) a 10. Zdeněk Vrba (Český rozhlas Regina).

„Anketa Moderátor roku je posluchačská soutěž, do které mohl hlasovat každý. Hlasování, tak jak dopadlo, ukazuje otevřenost této soutěže a vyjadřuje širokou škálu v oblíbenosti moderátorů. Prolínají se zde velice odlišné žánry moderování. Frekvence 1 uspěla ve své strategii vyhledávání výrazných osobností moderování pro široké publikum. Bylo mi potěšením shlédnout ve výběru hlasujících tolik jmen, které jsem zažil na vlnách Frekvence 1 a Evropy 2,“ uvedl Michel Fleischmann.

„Hlavním kandidátem Rádia Impuls v kategorii Moderátor roku byl od počátku Václav Moravec, jehož nominaci jsme aktivně podporovali i v našem vysílání. Jsme velice rádi, že se náš kandidát umístil mezi prvními nejoblíbenějšími moderátory českého éteru. Současně je to jediný moderátor, který v žebříčku prvních pěti zastupuje formát publicistického diskusního pořadu a nikoli zábavu. Osobně považuji Václava Moravce za jednu z nejvýraznějších osobností rozhlasového vysílání vůbec,“ zdůraznil Jiří Hrabák, generální ředitel Rádia Impuls.

Pavel Kudrna | Foto: Khalil Baalbaki

Český rozhlas každoročně na festivalu Prix Bohemia Radio uděluje i ocenění pro nejlepšího zahraničně-politického zpravodaje či publicistu, tj. Cenu Karla Kyncla. Letos ji získal překladatel, novinář a moderátor Českého rozhlasu 6 Libor Dvořák, který se dlouhodobě zaměřuje na Rusko a přilehlé postsovětské oblasti.

Milan Kopp, Jiří Kokmotos Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme