Nejvíc Cen Alfréda Radoka si odneslo Dejvické divadlo

Nejvíce divadelních Cen Alfréda Radoka si letos odneslo Dejvické divadlo. Stalo se divadlem roku, představením Muž bez minulosti vyhrálo kategorii inscenace roku a herec David Novotný získal za zmíněné představení ocenění za mužský herecký výkon.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Talentem roku byl vyhlášen režisér Štěpán Pácl. | Zdroj: ČTK

„Já jsem si myslel, že to se mnou nic neudělá, ale když to oznámili, tak nebudu kecat, tak mě to vlastně dojalo a asi mě to hodně potěšilo. Ta cena někde bude a já budu dělat to, co dělám doposavad, co nejlíp se budu snažit dělat sovji práci,“ řekl David Novotný.

Ženský herecký výkon patřil Ivaně Uhlířové za roli Alžběty v inscenaci „Láska, víra, naděje“ Pražského komorního divadla - Divadla Komedie.

„Je to taková zpráva o tom, že když se snažíte něco dělat, někdo to vezme v potaz a třeba se mu to líbí, tak je to jistá příjemná reflexe a další síla k tomu, dělat něco dál, ale zase na druhou stranu spousta lidí dělá skvělé věci a nemají žádné ceny, takže ono to zase není otázka života a smrti,“ uvedla Ivana Uhlířová.

Ceny byly dále uděleny v kategoriích hudba, scénografie, česká hra a talent roku.

„Já jsem jeden z těch 77 hlasujících. V mnoha případech jsem hlasoval tak, jak dopadlo to vítězství, takže jsem s těmi výsledky maximálně spokojený,“ řekl divadelní kritik Jan Kerbr.

Zuzana Filípková, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme