Nejvíce Cen Alfréda Radoka za rok 2012 získalo Dejvické divadlo, uspělo ve 4 kategoriích

V pražském Divadle v Dlouhé se dnes rozdávaly Ceny Alfreda Radoka za rok 2012. Divadelní kritici zvolili scénou roku pražské Dejvické divadlo, které pobralo ocenění celkem ve čtyřech kategoriích. Za herecké výkony si ceny odnesli herci Ivan Trojan právě z Dejvického divadla a Ivana Hloužková z brněnské Husy na provázku. Ceny se letos předávaly již po jednadvacáté.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Představení Dabing Street v Dejvickém divadle | Foto: dejvickedivadlo.cz

Mezi prvními došlo během večera na ocenění dramatické soutěže. Té se mohl zúčastnit kterýkoli autor píšící česky nebo slovensky s původní divadelní hrou, která dosud nebyla uvedena ani zveřejněna. Autoři textů byli až do poslední chvíle anonymní.

Už posedmé je partnerem této ceny také Český rozhlas 3 - Vltava. Z přihlášených textů si vybírá ty, které se hodí k rozhlasové dramatizaci. Český rozhlas cenu udělil Petru Michálkovi za hru Domeček.

V hlasování kritiků pak v kategorii dramatických textů uspěl Miloslav Vojtíšek s hrou Zátiší ve Slovanu. Druhý byl Vladimír Mores s Psoriázou a třetí Tomáš Vůjtek se hrou Slyšení.

Ceny Alfréda Radoka uděluje stejnojmenný nadační fond. O vítězích rozhodovala anketa časopisu Svět a divadlo, v níž letos hlasovalo 78 kritiků.

Mimo tradičních radokovských kategorií, jako inscenace roku, divadlo roku nebo herecké výkony byla letos udělená také Cena Hvězda na vrbě. Odnesl si ji Tomáš Vůjtek, autor hry S nadějí i bez ní.

„Je to taková zvláštní cena pro představení, které proběhlo buď tak na konci roku, že si ho recenzenti nemohli dostatečně povšimnout, ale sešlo se pro něj tolik hlasů, že byť nezapadá do harmonogramu, tak se mu udělí tato zvláštní cena,“ vysvětlila předsedkyně správní rady nadace Ceny Alfréda Radoka Ingeborg Radok-Žádná.

Vojtěch Kouřímský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme