Nevyzrazujte tajemství, vyzývá J. K. Rowlingová návštěvníky hry o Harrym Potterovi

Od vydání posledního sedmého románu o Harrym Potterovi už uplynulo 9 let. Teď se ale postava čaroděje vrací, tentokrát na divadelním jevišti. Hra Harry Potter a prokleté dítě má premiéru v londýnském divadle Palace Theatre .

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Premiéra hry Harry Potter a prokleté dítě | Zdroj: Reuters

„Byli jste celá léta skvělí v tom, že jste dokázali udržet tajemství a neprozradili, jak Harry Potter dopadne čtenářům, kteří přišli, až po vás. Teď o to samé prosím znovu, aby si diváci mohli užít překvapení, na kterých jsme vystavěli příběh Prokletého dítěte,“ vyzývá autorka J. K. Rowlingová.

Harry Potter je oproti poslední knize o 19 let starší. Pracuje na ministerstvu kouzel. Se svou ženou Ginny má tři děti a děj se točí zejména kolem syna Albuse, který se chystá studovat v Bradavicích a měl by se potkat synem Harryho někdejšího rivala Draca Malfoye.

Představení trvá skoro pět hodin a je rozdělené na dvě části, které diváci shlédnou v jeden den. Lístky byly vyprodané prakticky okamžitě - 175 tisíc vstupenek na první sérii představení zmizelo během osmi hodin.

Další zájemci si musejí počkat na 4. srpna, kdy pořadatelé uvolní čtvrt milionů dalších lístků. Jejich cena se pohybuje od jednoho do čtyř tisíc korun.

Scénář hry, kterou napsala J.K. Rowlingová spolu se dvěma scénáristy vyjde v angličtině už zítra, tedy v den kdy postava Harryho Pottera slaví v románech narozeniny, český překlad vyjde na podzim.

Na podzim se fanoušci Harryho Pottera můžou těšit také na další film, takhle zní ukázka z filmové upoutávky. Snímek Fantastická zvířata a kde je najít natočený podle stejnojmenné knihy J.K. Rowlingové a bude mít v Česku premiéru 17. listopadu.

Děj je zasazený ve stejném světě mudlů a čarodějů jako románový cyklus o Harrym Potterovi, ale odehrává se v New Yorku v roce 1926. Hlavní postavou bude Mlok Scamander, který píše učebnici o roztodivných příšerách.

Vojtěch Man, Štěpán Sedláček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme