Newyorský veletrh divadla, tance a hudby dává šanci i Čechům

V New Yorku začíná jeden z nejvýznamnějších veletrhů divadla, tance a hudby, pořádaný sdružením umělců APAP (Association of Performing Arts Presenters). Zúčastní se ho i řada českých souborů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pohled na Manhattan | Foto: Vít Pohanka | Zdroj: Český rozhlas

Za více než 50 let existence se stal prestižní událostí. A zúčastní se ho i řada českých souborů. Jejich účast koordinují Česká centra, příspěvková organizace ministerstva zahraničí, která propagují Českou republiku v zahraničí.

Programová náměstkyně sítě Českých center Vilma Anýžová ve Světě o osmé připomněla, že hlavními aktéry na veletrhu nejsou umělci, ale manažeři. „Manažeři umělců a souborů jako nabízející na jedné straně - a programoví ředitelé institucí a festivalů na druhé straně jako poptávající.“

„Nabídka je letos poměrně vyvážená. Představí se zástupci divadla, tance hudby i festivalů. Novými letošními účastníky jsou například Pražské jaro nebo Národní divadlo moravsko-slezské, připomněla Anýžová.

Přehrát

00:00 / 00:00

Programová náměstkyně sítě Českých center Vilma Anýžová ve Světě o osmé

„Veletrh je zaměřen na velké americké instituce a my chceme pomáhat tomu, aby se tam české umění objevovalo co nejvíce,“ uvedla s tím, že právě tyto instituce plánují několik sezon dopředu a jednánmí s nimi je nutné zahájit ve velkém předstihu.

Anýžová také ocenila roli krajanů v Americe, kteří pomáhají českému uěmní uplatnit se na tamní půdě.

Martina Mašková, Matthias Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme