Noc divadel se v Příbrami konala v tamním gymnáziu. Organizátory zájem lidí mile překvapil

Noc divadel se v Příbrami konala trochu netradičně v prostorách Gymnázia pod Svatou Horou, které má ve svých osnovách i dramatickou výchovu. Studenti z ní dokonce mohou i maturovat a právě proto se školní dramatický soubor rozhodl připojit k historicky první Noci divadel v České republice.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Noc divadel v Příbrami na Gymnáziu pod Svatou Horou. Tragikomedie Problém v podání příbramských studentů | Foto: Radek Ctibor

Pro diváky byla v příbramském gymnáziu připravena celkem čtyři zhruba hodinová divadelní představení, ale na programu bylo i promítání animovaných filmů, ukázka představení studentů školy na téma Karel Čapek, nebo improvizační seminář.

Hlavní část večera začala v 19 hodin, kdy se postupně přítomným divákům představili příbramský soubor Půlnoc, studenti gymnázia s tragikomedií Problém a Divadlo za vodou z nedalekého Čenkova se svojí komedií z prostředí jednoho malého nádraží s názvem Bedřich Hrozný 2.

„Líbilo se nám moc publikum, protože se zdálo, že jezdí vlakem a že má své zážitky s dráhou,“ poznamenala autorka scénáře Lída Boudová.

Na všechna představení se návštěvnost pohybovala kolem padesáti diváků, kteří nejenže spontánně reagovali, ale také všechny zúčastněné soubory odměnili potleskem.

Česko má za sebou první Noc divadel, zájem lidí byl obrovský

Číst článek

Vedoucí školního dramatického souboru Tomáš Bílek byl s výsledkem historicky první Noci divadel spojený. „Jako organizátor jsem velice spokojen, protože jsme v podstatě měli padesát míst, a na některých představeních bylo i padesát osm diváků, to znamená, že jsme překročili kapacitu,“ uvedl Tomáš Bílek.

Spokojená mohla být i Kateřina Volfová z nízkoprahového klubu Bedna, pro který byly určené peníze z dobrovolného vstupného. Vybrat se podařilo 6253 korun, které půjdou na prosincový provoz klubu.

Klub se potýká s nedostatkem financí, protože peníze, která měl slíbené od Středočeského kraje, šly nakonec na odstraňování škod po letošní červnové povodni.

Radek Ctibor Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme