Nominaci na Radokovu cenu mají Málková nebo Štěpnička

Nejvíce nominací na Ceny Alfréda Radoka za uplynulý rok 2010 posbíralo Národní divadlo v Praze, Divadlo Komedie, Klicperovo divadlo, Dejvické divadlo a Národní divadlo v Brně. V kategorii Talent se objevila Kamila Polívková, Štěpán Pácl a Anna Petrželková. Mezi nejvíce ceněné inscenace se probojovaly Spílání publiku 2010, Muž bez minulosti a Korespondence V+W.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jeviště | Foto: Tomáš Adamec

„Hodně se tam opakuje Dejvické divadlo, které tam má nominací celou řadu, opakuje se Národní divadlo z Prahy a pak se tam vrací třeba Klicperovo divadlo nebo Husa na provázku. Je tam také Divadlo Komedie,“ prozradil šéfredaktor časopisu Svět a divadlo Karel Král.

Odborníci se letos shodli na dvou jménech v hereckých výkonech. Kateřina Winterová a Jiří Štěpnička se objevili v nominacích jak na ceny Alfréda Radoka, tak Cen Thálie, které vyhlásila herecká asociace rovněž dnes.

Štěpnička si nominaci vysloužil za roli Raymonda v inscenaci Blackbird Národního divadla v Praze. Na stejné scéně hraje ceněnou roli i Kateřina Winterová. A to Noru ve hře Elfriede Jelinekové Co se stalo, když Nora opustila manžela.

„Je to skvělé. Nečekala jsem, že se mi tohle někdy přihodí. Pro mě je to opravdu radostná záležitost. A to, že jsem nominovaná na Thálii i na Ceny Alfréda Radoka, je prostě nevídané,“ svěřila se Kateřina Winterová.

Za herecké výkony jsou dále nominováni například Marie Málková za roli ve hře Peníze od Hitlera, Ivana Uhlířová v roli Alžběty ve hře Víra, láska, naděje, David Novotný za ztvárnění role v Kaurismäkiho Muži bez minulosti nebo Vladimír Hauser v titulní roli Čapkova a Kovalčukova Hordubala.

Ceny Alfréda Radoka každoročně vyhlašuje stejnojmenný Nadační fond. O nominacích a konečném výsledku hlasují kritici v anketě Svět a divadlo. Nejsledovanějšími kategoriemi jsou inscenace a divadlo roku, dále pak mužský a ženský herecký výkon. Ceny Alfréda Radoka se udělí 5. března v Divadle Komedie.

Zuzana Filípková, Alice Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme