Nová scéna Národního divadla uvede hru Elfriedy Jelinekové

Nová scéna Národního divadla uvítá v sobotu večer premiérově jednu z prvních her rakouské autorky Elfriede Jelinekové. Jde o titul Co se stalo, když Nora opustila manžela aneb opory společností. Nositelka Nobelovy ceny píše provokativně. V tomto případě si od Ibsena půjčila titulní postavu Noru a s velkou ironií napsala komedii o ženském údělu a marném boji za rovnoprávnost.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nová scéna Národního divadla | Foto: Aktron/O

Podle režiséra inscenace na Nové scéně Michala Dočekala je důležitou součástí této hry i pěvecký sbor, který je přímo od autorky předepsaný.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jelineková Nová scéna.mp3

„Kateřina Winterová se představí v roli Nory a bude na jevišti také zpívat. My jsme se nechali v intencích autorky inspirovat i dá se říci operetním žánrem, protože autorka Jelinekové tyto pokleslé žánry velmi ráda využívá.“

„V této hře je velmi sarkasticky popisováno tržní hospodářství a osobní rozvoj individua – v tomto případě ženy,“ popisoval Dočekal.

Zuzana Filípková, Jan Cigánik Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme