Nový tým Divadla Komedie přichystal šest premiér

Nový tým Divadla Komedie - společnost Company - připravila během dvou týdnů šest premiér. Jedná se o inscenace, které soubor uváděl v divadle ve Strašnicích.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Divadlo Komedie hrálo naposledy a loučilo se s publikem | Foto: Filip Jandourek

Inscenace se vzhledem k odlišnému jevišti měnily prostorově. Veškeré scény jsou nové, stejně jako aranžmá, kostýmy a i některé role se přeobsadily.

„Změn bylo skutečně hodně a bylo s tím hodně starostí, aby těch šest kousků za 14 dní spatřilo světlo světa,“ říká umělecký ředitel souboru Jan Novotný.

První obnovená premiéra se odehraje v polovině prosince. Půjde o hru Tadeusze Slobodzlanka Naše třída, která zachycuje skutečnou událost – pogrom v Jedwabném v roce 1941, kdy místní občané povraždili své židovské sousedy.

Přehrát

00:00 / 00:00

O nové sezóně Divadla Komedie mluvil na Rádiu Česko umělecký ředitel Jan Novotný

Nový tým převzal Divadlo Komedie v srpnu. Před ním tu hrála společnost Pražské komorní divadlo Dušana Pařízka, který odešel, když se s magistrátem nedohodl na financování své společnosti.

Podobnému finančnímu tlaku byla vloni vystavena také Schmidtova Ypsilonka a Divadlo Na zábradlí Doubravky Svobodové. I společnost Company žije v nejistotě.

„My vlastně ani nevíme, jak na tom jsme. My jsme o grant teprve žádali. Kolik dostaneme, je skutečně ve hvězdách. Záleží na grantové komisi a magistrátu. Věříme, že nějaké peníze přijdou, abychom mohli nějak slušně existovat,“ dodává Novotný.

Tomáš Pavlíček, Michaela Vydrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme