Obludárium bratří Formanů je opět v Praze

Někteří z nás jsou krásní, jiní jsou oškliví nebo dokonce zrůdní. A právě jim patří následující dva večery v oranžovém stanu v parku u Břevnovského kláštera v Praze 6, kde hrají bratři Formani své představení Obludárium.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Divadlo bratří Formanů - Obludárium | Foto: Press kit

Po delší době se bratři Petr a Matěj Formanovi vrátili se svým ojedinělým představením do Prahy, aby zde 3. a 4. prosince sehráli své představení.

"Nejvíc inspirace jsme našli ve starých kabaretech a cirkusech, které v první polovině minulého století předváděly různé hříčky přírody a postižené lidi. Zajímal nás celý ten svět, jeho atmosféra a osudy skutečných lidí z těchto představení," říká režisér představení Petr Forman.

Přehrát

00:00 / 00:00

Režisér Petr Forman mluvil na Rádiu Česko o svém divadelním představení Obludárium.

Obludárium je vlastně volný sled rozmanitých čísel a drobných příběhů, které spojuje jednotné téma, kabaretní atmosféra a netradiční prostor. Právě prostor, ve kterém se představení odehrává, tedy dvoupatrový oranžový stan, je jeho dominantní kulisou.

"Stan je stejně důležitý, jako příběhy. Vznikal paralelně s představením. Stan navrhoval bratr Matěj a je šitý na míru představení. Měl by doplňovat jeho náladu a atmosféru, dodává Forman.

Projekt Obludárium se stal inscenací roku 2008 v anketě čtrnáctideníku Divadelní noviny, dalším uznáním byla prestižní loutkářská cena Erik určená nejinspirativnější a nejpodnětnější inscenaci sezony.

Jan Piroch, Magdaléna Trusinová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme