Olomouc patří ode dneška flamencu

Poklidnou Hanou rozvíří rytmy flamenca. V Olomouci dnes začíná druhý ročník Mezinárodního festivalu flamenca a dnů španělské kultury. Pokusí se přiblížit zájemcům španělskou kulturu prostřednictvím různých uměleckých žánrů a forem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Španělské království | Foto: Emanuel Macoun

Olomoučané mohou už dnes ochutnat španělské speciality, zajít na sangria párty, nebo zhlédnout španělský film. Programu ale bude především dominovat vášnivé a strhující flamenco a to v různých podobách. Hvězdou festivalu je vynikající španělský tanečník Victor Castro, který vystoupí zítra.

Přehrát

00:00 / 00:00

V Olomouci začíná Mezinárodní festival flamenca a dnů španělské kultury, o podrobnosti se zajímala Radoslava Kvasničková

„Victor Astro představí nejdůležitější plamencové styly. Můžeme se těšit na autentické flamengo, které se váže k minulosti, ale Astro představí různé styly flamenga, včetně moderního,“ řekl ředitel festivalu Viktor Šebesta.

Olomoučané se mohou těšit také na sobotní Fiestu. Ta se uskuteční na náměstí přímo před radnicí a představí se na ní mnoho účinkujících ze Španělska, Slovenska a České republiky.

Festival nabídne také představení Carmen v podání Slovenského divadla tanca Bratislava nebo koncert španělské pianistky Any Benavidesové.

Igor Maňour, Radoslava Kvasničková, Václav Rojík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme