Operu ND a Státní operu povede někdejší šéfka slovenského ND Silvia Hroncová

Novou ředitelkou Opery pražského Národního divadla bude Silvia Hroncová. Ta dříve vedla slovenské Národní divadlo. Uměleckým ředitelem obou souborů pak bude hudební skladatel Petr Kofroň. Českému rozhlasu to potvrdil budoucí ředitel Národního divadla Jan Burian.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Národní divadlo - pohled na oponu a orchestřiště | Foto: Wikipedia, public domain - volné dílo

„Opera Národního divadla i Státní opery potřebuje silné a kompetentní vedení. To prostě není práce pro jednoho člověka. Je to v Evropě standardní postup, že vedle sebe je výkonný manažer a umělecký šéf,“ uvedl Burian.

Předešlého šéfa Opery Rocca Rapla odvolal Jan Burian letos v dubnu.

Přehrát

00:00 / 00:00

O novém vedení Opery ND a Státní opery mluvila ve Stalo se dnes na Radiožurnálu Michaela Vetešková

Burian od nového vedení očekává, že v obou souborech zklidní jakési napětí, které tam panuje od doby, kdy byla Státní opera převedena pod hlavičku Národního divadla, tedy od loňského ledna.

Práci obou osobností zná Burian moc dobře, a hodně od nich také očekává. S Petrem Kofroněm se pracovně setkávali už na plzeňské scéně.

Vedení opery rozšíří také dva hudební ředitelé. Robert Jindra pro soubor Opery ND a Martin Leginus pro soubor Státní opery.

Nové vedení souborů jmenuje Burian v den svého oficiálního nástupu do funkce, tedy 1. srpna.

Michaela Vetešková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme