Pardubické divadlo chystá komedii A je to v pytli. Dlouho se mi tak dobře nezkoušelo, říká režisér

Pardubické Východočeské divadlo chystá premiéru britské komedie A je to v pytli. Hru připravuje hostující režisér Robert Bellan, který spolupracuje s pardubickým souborem úplně poprvé. Premiéra je na programu v sobotu večer.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Východočeské divadlo v Pardubicích - dnešní podoba | Foto: Tomáš Klement

Hra pochází z pera britského dramatika Raye Cooneyho, který ji napsal společně se svým synem Michaelem. Situační komedie se odehrává v současném Londýně.

Nejvíc textu se musel naučit herec Ladislav Špiner. Hraje postavu Toma Kerwooda, kterého doma zaskočí návštěva nekonformních bratří Harryho a Dicka.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jaká je v divadle před premiérou atmosféra, se vypravila zjistit redaktorka Naďa Kubínková

„Ten text je šílený. Já neříkám, že mám hlavní roli, myslím, že hlavní roli máme všichni tři bráchové – i Harry i Dick, Pepa Pejchal, Péťa Borovec a já – ale nejvíc textu tam mám já, těch 85 stran, a vůbec nechápu, jak jsem to do té hlavy nandal. Uvidíme. Dneska na té generálce v první půlce vypadla větička,“ poznamenal.

Nejdříve poněkud překvapivě se po zkoušce o spolupráci s divadlem vyslovil hostující režisér Robert Bellan.

„Hrůza, byli nepřipravení všichni, divadlo vůbec nevycházelo vstříc od kulisáků přes herce po obsluhu baru, všichni nepříjemní, otrávené obličeje, netěšili se na zkoušku, ani jednou jsme se nezasmáli, nechodili jsme spolu do hospod, netrávili jsme spolu žádný volný čas, absolutně to bylo otřesné zkoušení a už se sem nikdy nevrátím,“ řekl.

Vzápětí vše uvedl na pravou míru – vše prý platí opačně.

Ladislav Špiner | Foto: Honza Ptáček

„Většina režisérů vždycky když skončí, tak používá tyto fráze – že se jim pracovalo výborně, soubor je vynikající a všichni byli vstřícní, ale ne vždycky je to pravda, jenom se potřebují nějak zalíbit tomu divadlu, aby je pozvali zase příště. Ale já opravdu s čistým svědomím mohu říct, že se mi už dlouho takhle dobře nezkoušelo, že jsme byli dobrá parta, a není to fráze,“ vysvětlil Robert Bellan.

Naďa Kubínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme