Po 35 letech Laterna magika znovu vystupuje ve Spojených státech

Divadlo Laterna magika přivezlo do Spojených států představení Antikódy. Dílo vzniklo inspirací experimentální poezií Václava Havla. Laterna magika už vystoupila ve Washingtonu a Miami.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Laterna magika - Code 58/08 | Foto: Laterna Magika

„Setkali jsme se s opravdu vřelým přijetím na obou místech. Včerejší představení v Miami mělo ještě takovou zvláštní příchuť, protože bylo při příležitosti Mezinárodního dne lidských práv. Spousta lidí v publiku byli bývalí vězni z Kuby, imigranti,“ řekl šéf scény Štěpán Kubišta.

Laterna magika se vrátila do Spojených států po 35 letech. Představení Antikódy je technicky velmi náročné, uvedení v USA ale bylo bez problémů.

„Nebyl to problém. My jsme už tohle představení při jeho vzniku plánovali tak, aby mohlo vyjíždět mimo republiku. My jsme poměrně přizpůsobiví prostoru, všechno si vozíme s sebou,“ dodal Kubišta.

Laterna magika dostala další pozvání na hostování ve Spojených státech. Šéf scény proto nevylučuje, že se divadlo za oceán znovu vrátí.

Nikola Bojčev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme