Pokračování politické satiry inspirované Kristýnou Kočí prý vzniká za pochodu

Na divadelní prkna se vrací pokračování politické satiry o někdejší poslankyni Věcí veřejných Kristýně Kočí. A Studio Rubín dnes uvede premiéru satirického večera Blonďatá bestie II. – Blonďatá bestie vrací úder. Režisér Tomáš Svoboda tentokrát čerpal inspiraci v soudním procesu s Vítem Bártou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Barbora Poláková v roli Kristýny Kočí | Zdroj: ČTK

Diváci se tak mohou kromě Kočí těšit na Bártu plakajícího před soudem nebo telefonující duo lobbista Roman Janoušek a exprimátor Pavel Bém.

„Na YouTube je téměř celý ten soud, takže tam jsme vybírali opravdu ty nejkrásnější momenty. A vlastně nás zaskočili aktéři kauzy Pavel Bém a Roman Janoušek, kteří si myslím, že s tím soudem nějakým způsobem souvisí,“ říká režisér.

Přehrát

00:00 / 00:00

Redaktor Zbyněk Zykmund sledoval zkoušku představení Blonďatá bestie II. – Blonďatá bestie vrací úder

A na jedné z posledních zkoušek víkendového představení dodává: „Myslím, že to docela jde. Je to docela příjemná práce. Materiálu je spousta.“

Jakýmsi moderátorem inscenace bude Ondřej Pavelka. „Náš soudce tady nebude přímo přítomen na jevišti, on bude v díře. Ne že by byl zavřený, ale bude schovaný, abychom ho prostě ochránili před možnou korupcí. Já budu tlumočit jeho názory,“ vysvětluje.

Času na přípravu je málo. Projekt má navíc volný tvar, který se dotváří za pochodu. „Je to napínavé, protože události se tak rychle mění. Před týdnem jsme mysleli, že budeme dělat něco trošku jiného, a ten tlak dějin nás nutí to neustále korigovat,“ upozorňuje Svoboda.

To potvrzuje i Bára Poláková v roli Kristýny Kočí: „Nejsme z toho nějak vystresovaní. Jak to bude, tak to bude. Prostě to nějak dopadne.“ V neděli večer jsou na programu hned dvě představení Blonďaté bestie za sebou.

Zbyněk Zykmund, krw Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme