Pražská divadla budou na Silvestra hrát komedie a muzikály

Řada pražských divadel hraje i na Silvestra. Do svého programu zařadila především komedie a muzikály.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Národní divadlo | Foto: Národní divadlo

Pokud se podíváme do programu Národního divadla, zjistíme, že na poslední den tohoto roku přichystalo už od 15 hodin operu Nápoj lásky. Režie se ujal italský choreograf Simone Sandroni.

„Rozhodl jsem se ten příběh umístit obecně, širokém rámci, nikoliv do období 19. století, ale ani do současnosti. Hledal jsem reálnou dobu, která by byla plná fantazie a svobody, a kterou by všichni dobře znali. A tím obdobím byl pro mě italský neorealismus, filmový neorealismus,“ říká.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž Zuzany Filípkové o programu pražských divadel na Silvestra v Odpoledním Radiožurnálu.mp3

Ve Stavovském divadle – se odehraje činoherní inscenace Čaj u pana senátora v režii Ladislava Smočka.

Divadlo pod Palmovkou uvede hned dvakrát po sobě komedii v duchu moderní anglické situační frašky Nájemníci pana Stana v režii Antonína Procházky. Dvě uvedení na vás čekají také v Divadle Palace. Francouzskou hořkou komedii z manželského života zvanou O lásce zahrají Karel Roden a Jana Krausová.

„Protože hraju vážné věci, tak mě někdy baví zahrát si nějakou komedii. Je to francouzská konverzačka, ale my to úplně jako konverzačku nehrajeme. Myslím si, že je to temperamentní představení,“ vysvětluje Karel Roden.

Divadlo bez Zábradlí chystá dvě reprízy svého nejvíce navštěvovaného představení Blbec k večeři v režii Jiřího Menzela. Dvojí uvedení Saturnina se odehraje v Divadle ABC. Inscenaci na motivy slavné humoristické knihy Zdeňka Jirotky nastudoval režisér Ondřej Havelka.

Divadlo pod Palmovkou

„Všechny skalní Saturninovce varuji, že nebudou moci očekávat příliš mnoho citací. Nebude to úplně knižní Saturnin, bude to prostě trošku jiné. My jsme si domysleli dokonce charaktery dvou hlavních postav. Vymysleli jsme jim trošku příběhy, minulost, aby se tma dostal i nějaký konflikt a aby se rodící se vztah Barbory a vypravěče byl trošku zvrásněn nějakými poryvy,“ říká Ondřej Havelka.

Muzikálovou scénu 31. prosince prezentují Dracula v Divadle Gubernia a Touha v Divadle Kalich. Vyznavače intelektuálnějších a klasických děl potěší Státní opera Praha operou Johanna Strausse Netopýr.

Zuzana Filípková, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme