Pražské komorní divadlo uvádí poslední premiéru v Divadle Komedie

Pražské komorní divadlo uvádí dnes večer svou poslední premiéru za své desetileté působení v Divadle Komedie. Tento významný a ceněný soubor ukončí svou činnost letos na konci června.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Divadlo Komedie | Foto: Divadlo Komedie

Se svými diváky se loučí scénickou úvahou Petera Handkeho s názvem Hodina, ve které jsme o sobě nevěděli. Inscenace o lidech, kteří se setkávají na jednom náměstí, má proběhnout zcela beze slov. Jak říká její autor principál divadla a režisér Dušan Pařízek, půjde o hodinové velmi výtvarné dílo.

„V případě této scénické úvahy se jedná o zcela konkrétní snahu každým výjevem, každou situací, každou postavou, která se objeví na prostranství, nabídnout divákovi jednak konkrétní obraz, který souvisí s textem, s předlohou, ale i konkrétní narážku na situace, respektive postavy, které mohl vidět v posledních deseti letech v inscenacích na našem jevišti,“ řekl Dušan Pařízek.

Přehrát

00:00 / 00:00

O závěrečné premiéře a posledních měsících Divadla Komedie mluvila ve Světě o osmé dramaturgyně divadla Viktorie Knotková

Hra Petera Handkeho je podle dramaturgyně divadla Viktorie Knotkové bilancováním desetiletého působení souboru v Divadle Komedie.

„Hra je z roku 1992 a v zahraničí je nejhranější hrou Petera Handleno. U nás se jedná o českou premiéru. Jsou to až takové groteskní střety. Vznikají z toho mnohé dramatické situace. Divák uvidí postavy, na které třeba už dávno zapomněl. Uvidí je v situacích, které se v hrách neobjevily, protože se setkávají třeba Goebbels s Baarovou s úplně jinými postavami, se kterými by se ve hře i v normálním životě nepotkali,“ říká Knotková.

Podle ní panuje v divadle před poslední premiérou výborná a pracovní atmosféra. „Myslím si, že to rozhodnutí do poslední chvíle neustále pracovat, dělat nové premiéry a akce bylo správné. Není čas se litovat, sedět někde a říkat, že je škoda, že už končíme. Do poslední chvíle se v nejvyšším možném nasazení pracuje,“ dodává Knotková.

Zuzana Filípková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme