Pražský divadelní festival německého jazyka nabídne i české projekty

To nejlepší z německojazyčných divadel se v následujících deseti dnech představí i na českých jevištích. Začíná 19. ročník Pražského divadelního festivalu německého jazyka, který nabídne divákům v metropoli hned osm inscenací.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Divadelní opona (ilustrační foto)

Divadelní opona (ilustrační foto) | Foto: Free Digital Photos

Ředitelce festivalu Jitce Jílkové se prý letos podařilo splnit si svůj dramaturgický sen.

„Letos jsme přivezli Divadlo Maxima Gorkého, po kterém jsme toužili už dlouho a chtěli jsme s ním seznámit naše publikum. Máme velikou radost, že to konečně letos vyšlo, zrovna když se to divadlo stalo divadlem roku a zrovna když přijíždí s hrou roku od Sibylle Berg – ta hra se jmenuje Co je venku, do toho mi nic není,“ uvedla Jílková.

Přehrát

00:00 / 00:00

19. ročník Pražského divadelního festivalu německého jazyka přiblížil jeho dramaturg Petr Štědroň

Hostující soubory přijedou z Německa, Lucemburska či Rakouska a na programu budou i dva české projekty.

Podle dramaturga festivalu Petra Štědroně je právě německojazyčné divadlo pro to české velkou inspirací. „Nemyslím tím, že by mělo české divadlo přejímat slepě nějaké vzory, ale ukazuje to jakýsi model, kterým by se mohlo vyvíjet. Německé divadlo je opravdu velmi živé a dokáže zaujmout diváky napříč generacemi právě proto, že odvážně a nepokrytecky řeší zcela běžné, každodenní situace,“ říká Štědroň.

Více o programu i jednotlivých představeních lze najít na webových stránkách festivalu zde.

Klára Vičíková, kov Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme