Princezny, draci i loupežníci budou až do soboty řádit ve Strakonicích

V jihočeském městě totiž začíná krajská loutkářská přehlídka Skupovy Strakonice. Letos je to už 48. ročník a vítěz soutěžní přehlídky postupuje na Loutkářskou Chrudim. Podle ředitelky strakonického domu kultury Evy Dresslerové se malí i velcí diváci mohou vypravit na pohádky i výstavu strašidel.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Loutky | Foto: Fotobanka stock.xchng

„Tak je to především festiválek pro nejmenší děti, kde se snažíme uvádět pohádky v té nejčistší podobě. Pro ty maličké děti to znamená – dobro zvítězí nad zlem,“ zdůraznila Dresslerová.

Přehlídka se skládá ze dvou částí. Jednak je to část, kde vystupují profesionální loutková divadla. A pak je soutěžní část a tam soutěží amatérské soubory o postup na Loutkářskou Chrudim.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na letošní Skupovy Strakonice pozvala diváky ředitelka strakonického domu kultury Eva Dresslerová

„Za tu dobu se tady představí 11 divadel a pohádek je celá spousta. Nejlepší je se podívat na naše webové stránky a tam se to všichni dozvědí,“ připomněla Dresslerová.

Jak uvedla, ani letos nechybí výstava. „Tentokrát je to výstava Kočovné muzeum strašidel, kde budou k vidění strašidla v životní i nadživotní velikosti.“

Krajská soutěžní přehlídka Skupovy Strakonice bude až do soboty 23. března.

mkp, Romana Kostohryzová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme