Případy 1. oddělení mají rozhlasovou podobu. Hru Záhadné bodnutí odvysílá Dvojka

Posluchače Českého rozhlasu Dvojky čeká napínavý nedělní večer. Stanice odvysílá rozhlasovou hru Josefa Mareše – autora televizních Případů prvního oddělení a šéfa policejního oddělení vražd v jedné osobě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Natáčení rozhlasové detektivky Záhadné bodnutí | Foto: Khalil Baalbaki

Pod titulem Záhadné bodnutí se skrývá detektivní příběh inspirovaný skutečnou událostí z 90. let. Kapitáni Šulc a Zavázal se tentokrát vydávají do bytu, kde mělo dojít k pobodání. Kriminalistům, které hrají Ondřej Vetchý a David Novotný, ale na místě činu něco nesedí.

Šéfa pražské mordparty si stejně jako v televizních Případech prvního oddělení zahrál Miroslav Hanuš. Natáčení v rozhlase má podle něj své výhody.

„V rádiu se točí v kompaktnějších celcích. Za den natočíme třeba třetinu hry, zatímco filmování je rozvleklé. V rádiu jde o kompaktní hraní jako třeba v divadle.“

Rozhlasová kriminálka se natáčela v kanceláři Českého rozhlasu, v autě na Hanušově dvorku nebo v bytě spolurežiséra a zvukového designéra Filipa Skuhrovce. Natáčení se účastnil i autor Josef Mareš, který prý navzdory své náročné profesi poslouchá rozhlasové hry docela často před spaním.

Jak uvedl letos v lednu ve vysílání Českého rozhlasu, na své případy často myslí i ve volném čase. „Člověk si to odnáší domů a když jde o těžší nebo emocionálnější případ, tak na něj stále myslí.“

Rozhlasová hra Záhadné bodnutí má premiéru 2. října 2016 v osm hodin večer, ještě týden po odvysílání bude dostupná na webu Českého rozhlasu.

Zdeněk Přidal Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme