Případy 1. oddělení mají rozhlasovou podobu. Hru Záhadné bodnutí odvysílá Dvojka

Posluchače Českého rozhlasu Dvojky čeká napínavý nedělní večer. Stanice odvysílá rozhlasovou hru Josefa Mareše – autora televizních Případů prvního oddělení a šéfa policejního oddělení vražd v jedné osobě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Natáčení rozhlasové detektivky Záhadné bodnutí | Foto: Khalil Baalbaki

Pod titulem Záhadné bodnutí se skrývá detektivní příběh inspirovaný skutečnou událostí z 90. let. Kapitáni Šulc a Zavázal se tentokrát vydávají do bytu, kde mělo dojít k pobodání. Kriminalistům, které hrají Ondřej Vetchý a David Novotný, ale na místě činu něco nesedí.

Šéfa pražské mordparty si stejně jako v televizních Případech prvního oddělení zahrál Miroslav Hanuš. Natáčení v rozhlase má podle něj své výhody.

„V rádiu se točí v kompaktnějších celcích. Za den natočíme třeba třetinu hry, zatímco filmování je rozvleklé. V rádiu jde o kompaktní hraní jako třeba v divadle.“

Rozhlasová kriminálka se natáčela v kanceláři Českého rozhlasu, v autě na Hanušově dvorku nebo v bytě spolurežiséra a zvukového designéra Filipa Skuhrovce. Natáčení se účastnil i autor Josef Mareš, který prý navzdory své náročné profesi poslouchá rozhlasové hry docela často před spaním.

Jak uvedl letos v lednu ve vysílání Českého rozhlasu, na své případy často myslí i ve volném čase. „Člověk si to odnáší domů a když jde o těžší nebo emocionálnější případ, tak na něj stále myslí.“

Rozhlasová hra Záhadné bodnutí má premiéru 2. října 2016 v osm hodin večer, ještě týden po odvysílání bude dostupná na webu Českého rozhlasu.

Zdeněk Přidal Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme