Příští vlně/Next Wave dominuje alternativní divadlo

Mezi 2. a 10. říjnem proběhne letošní ročník setkání divadelní, hudební, taneční, literární, výtvarné a jiné alternativy Příští vlna/Next Wave. Tentokrát poprvé nejen v Praze, ale i v Ostravě a Brně. Tam ostatně program festivalu skončí až v neděli 24. října. Další informace se dozvíte z pozvánky, kterou pro vás připravil Robert Candra.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Z představení Zdař Bůh! | Foto: Jan Dvořák

Programu 17. ročníku festivalu Příští vlna/Next Wave opět dominují premiérové a jednorázové divadelní projekty předních nezávislých souborů a představení v netradičních prostorech. Dramaturgickou linii letošního setkání s podtitulem Kdo nejde s námi, jde proti nám vysvětluje kurátor festivalu Vladimír Hulec.
Poslechněte si rozhovory jak s organizátory, tak s účinkujícími uvnitř příspěvku.

Přehrát

00:00 / 00:00

Příští vlně/Next Wave dominuje alternativní divadlo

V rámci přehlídky se představí mimo jiné brněnské Divadlo Feste s dokumentárním dramatem Dr. Emil Hácha (Identita 8), kočující soubor Nejhodnější medvídci, Jiří Jelínek a Divadlo DNO s inscenací Cesta Samuraje nebo Ondřej Lipovský s trilogií Trojjazz.
Spolupráce souboru Spitfire Company a výtvarníka Jiřího Sozanského Procesy 10/48/7830 chce nahlédnout drama okolo soudu s Miladou Horákovou z nezvyklé perspektivy. Dalším stěžejním představením letošního ročníku Next Wave je inscenace Zdař Bůh! Miroslava Bambuška a Ewana McLarena, hra, která bude od diváků vyžadovat i fyzické přemisťování se za dějem.
Na toto představení (které letos získalo Cenu Divadelních novin v oboru alternativního divadla) se můžou zájemci výhodně přepravit i z Prahy v rámci speciálního „ostravského balíčku", který pro ně pořadatelé připravili.

Z představení LaS Company Dům obyvatel | Foto: Press kit

POSLECHNĚTE SI: Rozhovor s kurátorem festivalu Vladimírem Hulcem z Odpolední session

Přehrát

00:00 / 00:00

Rozhovor o festivalu Příští vlna/Next Wave

Podrobnosti o programu, v němž nechybí ani slavnostní večer s předáváním poct festivalu nebo pouliční performance, najdete na stránkách nextwave.cz.

Robert Candra Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme