Příští vlně/Next Wave dominuje alternativní divadlo

Mezi 2. a 10. říjnem proběhne letošní ročník setkání divadelní, hudební, taneční, literární, výtvarné a jiné alternativy Příští vlna/Next Wave. Tentokrát poprvé nejen v Praze, ale i v Ostravě a Brně. Tam ostatně program festivalu skončí až v neděli 24. října. Další informace se dozvíte z pozvánky, kterou pro vás připravil Robert Candra.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Z představení Zdař Bůh! | Foto: Jan Dvořák

Programu 17. ročníku festivalu Příští vlna/Next Wave opět dominují premiérové a jednorázové divadelní projekty předních nezávislých souborů a představení v netradičních prostorech. Dramaturgickou linii letošního setkání s podtitulem Kdo nejde s námi, jde proti nám vysvětluje kurátor festivalu Vladimír Hulec.
Poslechněte si rozhovory jak s organizátory, tak s účinkujícími uvnitř příspěvku.

Přehrát

00:00 / 00:00

Příští vlně/Next Wave dominuje alternativní divadlo

V rámci přehlídky se představí mimo jiné brněnské Divadlo Feste s dokumentárním dramatem Dr. Emil Hácha (Identita 8), kočující soubor Nejhodnější medvídci, Jiří Jelínek a Divadlo DNO s inscenací Cesta Samuraje nebo Ondřej Lipovský s trilogií Trojjazz.
Spolupráce souboru Spitfire Company a výtvarníka Jiřího Sozanského Procesy 10/48/7830 chce nahlédnout drama okolo soudu s Miladou Horákovou z nezvyklé perspektivy. Dalším stěžejním představením letošního ročníku Next Wave je inscenace Zdař Bůh! Miroslava Bambuška a Ewana McLarena, hra, která bude od diváků vyžadovat i fyzické přemisťování se za dějem.
Na toto představení (které letos získalo Cenu Divadelních novin v oboru alternativního divadla) se můžou zájemci výhodně přepravit i z Prahy v rámci speciálního „ostravského balíčku", který pro ně pořadatelé připravili.

Z představení LaS Company Dům obyvatel | Foto: Press kit

POSLECHNĚTE SI: Rozhovor s kurátorem festivalu Vladimírem Hulcem z Odpolední session

Přehrát

00:00 / 00:00

Rozhovor o festivalu Příští vlna/Next Wave

Podrobnosti o programu, v němž nechybí ani slavnostní večer s předáváním poct festivalu nebo pouliční performance, najdete na stránkách nextwave.cz.

Robert Candra Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme