Proradost postaví Tajemný hrad v Karpatech před českokrumlovskou točnu

Otáčivé hlediště se ani jednou nepohne a přesto je vždy plno do posledního místa. Řeč je o zimních představeních českokrumlovských recesistů před otáčivým hledištěm v zámecké zahradě. Tradice nebude přerušena ani letos, a tak se právě dnes mohou lidé vypravit ve dvě hodiny odpoledne na krumlovskou točnu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Otáčivé hlediště v Českém Krumlově | Foto: Jihočeské divadlo

Českokrumlovská Proradost je sdružením hrajících neherců. Netají se tím, že jeho základním krédem je bavit se navzájem, divák je až na druhém místě.

„Divák se baví, pokud to pochopí, a prvně se bavíme hlavně my herci i hrající neherci,“ říká jeden z členů uskupení.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na zimní představení před točnou v Českém Krumlově zve reportérka Pavla Kuchtová

Diváci se ale na otáčku s Proradostí baví už sedmnáctou zimu velmi dobře. Po Mrazíkovi, Vinnetouovi, Golemovi a dalších hitech přichází letos na řadu známá česká filmová klasika - Tajemný hrad v Karpatech.

Jak podotýká další členka sdružení, výběr titulů je veskrze praktický. „Proto hrajeme osvědčené hry, jako je třeba Mrazík. To všichni znají, takže když třeba zapomeneme text, tak diváci vědí nebo dokonce poradí, když je nějaká krize.“

Návštěvníkům točny hrající neherci vzkazují: teplé oblečení, dobré obutí, podprdelníky a deky s sebou. A také hrneček. Chybět totiž nebude polní kuchyně s teplým čajem či horkým grogem.

Tentokrát ale Proradost lehce mění jedno z neměnných hesel „vstupné dobrovolné, v tekuté formě vítáno." Vzhledem k metanolové aféře si rum do polní kuchyně pořídila sama z osvědčených zdrojů. Lahvička kvalitního značkového vína prý ale neurazí.

Pavla Kuchtová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme