Rekonstrukce Janáčkova divadla v Brně možná ohrozí začátek sezóny

Začátek nové sezóny Národního divadla v Brně ohrožuje opožděná rekonstrukce budovy Janáčkova divadla. V sázce jsou nejen zářijová představení, ale i říjnová premiéra. Na poslední chvíli se odvolal neúspěšný zájemce o opravu, a tak nemohla s rekonstrukcí začít firma, která ji měla mít na starosti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Janáčkovo divadlo v Brně | Foto: Festival Janáček Brno

„V operních představeních vystupuje velká řada hostů, kteří jsou vlastně smluvně zavázáni ke spolupráci pro nás, a poté, co tu spolupráci naplní, budou pracovat zase v jiných divadlech po celém světě. Byla by to velká komplikace a škody by byly obrovské a šly by do milionů,“ upozorňuje ředitel divadla Martin Glaser.

Opravovat se bude mimo jiné tahový systém nad jevištěm. Firma na to má 40 dní. „Máme navíc ještě tak 10 – 14 dní a potom by to už ohrozilo první premiéru, což nelze,“ dodává Glaser.

Přehrát

00:00 / 00:00

Rekonstrukce Janáčkova divadla v Brně možná ohrozí začátek nové sezóny

Odvolání společnosti, která dělá řediteli brněnské první scény vrásky, už magistrát zamítl. Podle náměstka primátora Richarda Mrázka z hnutí ANO 2011 ale divadlo ještě nemá vyhráno.

„V tuto chvíli běží odvolací lhůta, kterou má k dispozici společnost, která nebyla úspěšná v soutěži. Může podat odvolání na úřad pro hospodářskou soutěž,“ vysvětluje.

Pokud by průtahy měly odsunout začátek sezony Národního divadla v Brně, město by rekonstrukci mohlo úplně zrušit.

Petr Kořínek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme