Rektorem pražské AMU se stane Jan Hančil, předsedou Akademie věd zůstane Jiří Drahoš

Vedení pražské Akademie múzických umění se mění. Dosavadního rektora Iva Mathého by měl v polovině února vystřídat současný děkan divadelní fakulty Jan Hančil. S návrhem dnes souhlasila vláda, jmenování musí ještě podepsat prezident republiky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pražská Akademie múzických umění (AMU)

Pražská Akademie múzických umění (AMU) | Foto: Google Maps

Dosavadnímu rektorovi Ivu Mathému končí v únoru mandát. Znovu kandidovat nemůže, protože školu vede už dvě funkční období.

Jan Hančil byl jediným kandidátem, který se do volby rektora přihlásil.

Nový rektor by měl školu vést do roku 2017. Hančil slibuje, že dodrží autonomii fakult, a chce posílit propagaci školy prostřednictvím známých absolventů.

Ministři dnes rozhodovali také o šéfovi Akademie věd. V polovině prosince zvolil sněm akademiků do funkce na další čtyři roky současného předsedu Jiřího Drahoše.

Vláda jejich rozhodnutí odsouhlasila, také Drahoše ale musí ještě jmenovat prezident. Zatím není jisté, zda to bude ještě Václav Klaus, nebo už jeho nástupce Miloš Zeman.

Jana Zemanová, Michaela Vetešková, Marína Dvořáková, krw Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme