Šedesátiny jsou zvláštně kulaté, říká o svém výročí herečka Simona Stašová

Herečka Simona Stašová dnes slaví šedesátiny. Po ukončení pražské DAMU hrála nejprve v Českých Budějovicích, poté v Divadle E. F. Buriana, teď exceluje hlavně v divadle ABC nebo na Jezerce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Simona Stašová | Foto: Adam Kebrt | Zdroj: Český rozhlas

„Oslavy budou. Podívejte se, šedesátiny se nemůžou jen tak přeskočit. Ty jsou tak zvláštně kulaté. Říká se: Neraď, nebyla jsi v Rusku a nebylo ti šedesát. Tak mně už šedesát je, ale nebyla jsem v Rusku. Takže ještě pořád radit nemůžu,“ říká Simona Stašová.

Nejvýraznější filmové a televizní role jí zatím nabídli režiséři Karel Smyczek, s nímž natočila snímek Nemocný bílý slon a televizní seriál Místo nahoře, za který byla v roce 2004 nominována na televizní cenu Elsa, dále Jan Hřebejk, u kterého si zahrála v úspěšných Pelíškách, a Filip Renč, v jehož filmu Román pro ženy ztvárnila toli tlumočnice a překladatelky.

Výraznou roli lesbické vězeňkyně ztvárnila i v televizním seriálu Přítelkyně z domu smutku. Natočila i další seriály – například Létající Čestmír, Ranč U Zelené sedmy nebo Blázni a děvčata.

Vím, že víš, že vím. Italské manželství předvedou Stašová a Dlouhý

Číst článek

Teď na Simonu Stašovou žárlí hlavně mladí pohlední muži, tedy alespoň na divadelním jevišti ve hře ‚Vím, že víš, že vím‘.

Simona Stašová je dcerou jedné z nejlepších českých hereček Jiřiny Bohdalové.

Michaela Vetešková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme