Školáci z dětských domovů si zahrají na jevišti Národního divadla

Přes sto talentovaných dětí z několika středočeských dětských domovů dnes čeká na jevišti pražského Národního divadla neopakovatelný zážitek. Školáci tam představí své taneční i herecké umění po boku profesionálních tanečníků. Umožní jim to úspěšný taneční komiks Garfield, který měl loni na jaře premiéru v Kolíně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Národní divadlo, Nová scéna | Foto: Filip Jandourek

Šestnáctiletý Lukáš žije v dětském domově v Býchorech na Kolínsku. Právě tam se také potkal s divadlem nejen jako divák, ale především coby herec a teď také tanečník.

„Určitě se totálně odrelaxuju od všech problémů. Určitě bych byl rád, kdybych mohl tancovat dál profesionálně, abych měl za sebou nějaké výsledky,“ říká Lukáš.

Taneční komiks Garfield je spojením tance, divadla a také loutkové animace. Pro učitelku tance a baletu Jolanu Burešovou je Garfield už třetím celovečerním představením. V něm dává kromě profesionálních tanečníků dostatek prostoru také právě dětem z dětských domovů.

Přehrát

00:00 / 00:00

O taneční komiks Garfield se zajímal Michal Trnka

„Přijde nám to jako cesta pro tyhle děti nedělat ústavní kulturu, ale zařadit je do normálního světa, do normální školy, normálních kroužků.“

Režisérka Jolana Burešová je navíc přesvědčená, že pro děti z dětských domovů je projekt spojující tanec s divadlem také jakousi léčbou.

„Vrací jim to určitě ztracené sebevědomí, pocit štěstí a pocit z úspěchu.“

Dnes v 17 hodin můžete umění dětí i profesionálů ohodnotit na Nové scéně pražského Národního divadla. Pro tvůrce tanečního komiksu Garfield i účinkující je to něco jako odměna.

„Opravdu si toho hluboce vážím, je to pro nás obrovská pocta,“ dodává učitelka tance Jolana Burešová.

Michal Trnka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme