Slavný japonský tanečník Tanaka se po sedmi letech vrací do Prahy

Do Prahy se po sedmi letech vrací světoznámý japonský tanečník Min Tanaka. Během tří večerů uvede v pražském Divadle Archa tanec japonské avantgardy, zvaný butó. Mina Tanaku pojí k České republice dlouholetý vztah a do Česka se pravidelně vrací.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Min Tanaka | Foto: Divadlo Archa

Poprvé se českému publiku představil už v roce 1984, když v Praze tajně vystoupil v legendárním klubu Na Chmelnici. Tematicky se Tanaka k tomuto představení vrátí i dnes.

„Je to vlastně obdoba toho, co uvedl poprvé, i když jeho tanec se vyvíjí -Tanaka se pohybuje v tematických cyklech. Třetí představení bude duo s tanečnicí Šiho Išhiharovou. Svým způsobem každé to představení bude jiné,“ přiblížil Radiožurnálu ředitel Divadla Archa Ondřej Hrab.

„U prvních dvou představení můžeme předpokládat, že budou mít nějakou podobnou strukturu, zatímco to třetí se bude od nich lišit tématicky i formálně, právě proto, že tam budou dva tanečníci,“ dodal.

bre, Marie Sýkorová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme