Slováci si poprvé užili Dlouhou noc divadel

Řada Slováků v Bratislavě, Banské Bystrici nebo Košicích spala v noci na dnešek v divadle. Probíhala tam totiž Dlouhá noc divadel. Akce, která měla na Slovensku premiéru, a která možná brzo přijde i do Česka.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mám okno - Radošínské naivné divadlo

Mám okno - Radošínské naivné divadlo | Foto: Ctibor Bachratý

Ve vestibulu Radošínského naivného divadla bylo narváno, na stolečcích nechybělo kvalitní víno, chlebíčky, na pódiu kompletní divadelní soubor a v publiku spokojení diváci a dobrá zábava. Tradiční divadelní morálka je o hodně volnější.

„Restaurační prostory jsou otevřeny, kvalitního vína je dostatek a diváci tady mohou zůstat dokdy budou chtít,“ řekl Radiožurnálu manažer divadla Ladislav Hubáčik. O možnosti, že by diváci v prostorách divadla přestali, ale podle něj neuvažovali.

Přehrát

00:00 / 00:00

Dlouhou noc divadel na Slovensku přiblížil v Dopoledním Radiožurnálu bratislavský zpravodaj ČRO Vojtěch Berger.

„My máme program koncipován tak, že ani sami přesně nevíme, jak dlouho bude trvat. Máme tam 24 hudebních čísel protkaných mluvených slovem. I když skončí po půlnoci, nikoho nebudeme vyhánět,“ přiblížil.

Program až do rána

V divadle Astorka v centru Bratislavy se v deset hodin večer všechno chystá na jazzový koncert. Podívat se přišla i šéfka Divadelního ústavu Vladislava Fekete, která celou Divadelní noc koordinuje.

„Některá divadla jsou skutečně otevřena až do brzkého rána. Připravila například inscenovaná čtení na dobrou noc nebo na dobré ráno. Diváci si mohou například vyzkoušet kostýmy či improvizovat společně s herci na jevišti. Dále jsou tam prohlídky do zákulisí divadel,“ přiblížila.

Nápad na Divadelní noc přišel z Francie, přejali ho divadelníci v Srbsku a Chorvatsku, a oklikou se dostal na Slovensko. V českých divadlech by se prý podobná akce mohla uskutečnit nejdříve příští rok.

Vojtěch Berger, Katarína Brezovská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme