Sluha dvou pánů naposledy. Bylo to dojemné a nezapomenutelné, řekl po derniéře Donutil

Svou nejslavnější divadelní roli ve hře Sluha dvou pánů předvedl v úterý večer naposledy návštěvníkům Národního divadla Miroslav Donutil. Inscenaci Carla Goldoniho v režii loni zesnulého Ivana Rajmonta byla v repertoáru divadla dvaadvacet let. Národní divadlo lístky na představení vydražilo za zhruba 170 tisíc korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Carlo Goldoni, Sluha dvou pánů | Foto: Národní divadlo, Hana Smejkalová

„Je to škoda, že takový lidé z divadla odcházejí,“ říká po představení jedna z divaček. „Já bych to nechal ještě mladým, aby to viděli po nás. Já si myslím, proč nepokračovat, na druhou stranu asi jsou tady důvody, proč se to zastavilo,“ říká další z diváků.

Stejně jako herci z jeviště budou muset zmizet i kulisy. „Dekorace, které teď stojí vedle nás, naši pánové technici naloží do kamionu a ten kamion je odveze do skladu dekorací, který máme u Apolináře. Tam se uklidí do jedné stáje a zůstanou tam uloženy, myslím, ještě několik let,“ potvrdil tiskový mluvčí činohry Národního divadla Tomáš Staněk.

Pár minut po zatáhnutí opony na konci představení zhodnotil derniéru i představitel Truffaldina Miroslav Donutil: „To bylo opravdu velmi bouřlivé, velmi krásné a velmi dojemné. A je to nezapomenutelné. Dojatý jsem byl hodně.“

Pro Miroslava Donutila to byla zároveň pravděpodobně poslední role na jevišti divadla. Ale jak sám říká: „Nikdy neříkej nikdy.“

Přestože Sluha dvou pánů byl reprízován 600krát, rekordmanem Národního divadla je soubor Laterny magiky s inscenací Kouzelný cirkus. Ta oslaví na Silvestra 6380. reprízu.

Ve světě drží rekord jako nejdéle stále hraná činohra vůbec Past na myši od Agathy Christie. V Londýně se hraje už od roku 1952 a na kontě má přes 26 tisíc repríz.

Ondřej Bambas Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme