Státní opera bude hrát i příští sezonu. Oprava potrvá 4 měsíce

Státní opera Praha bude hrát i příští sezonu. Ministerstvo kultury ji jako svou příspěvkovou organizaci uzavře na čtyři měsíce až v květnu a to kvůli rekonstrukci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Státní opera Praha na Wilsonově ulici. | Foto: Tomáš Adamec

Podle pověřeného ředitele Státní opery Ondřeje Černého, během letních divadelních prázdnin a během května i června by divadlo mělo být zrekonstruováno. Opravovat se bude spodní jeviště, vzduchotechnika i světelný park.

„Já si myslím, že se ve všech debatách, které se odehrávají, trošku zapomíná na jednu věc. Prioritou ministerstva kultury, v tomto smyslu i mojí prioritou, je zachovat Státní operu pro operu a velký balet, neb to je vynikající operní dům s velkou tradicí. Myslím si, že to je v tuto chvíli naším hlavním cílem,“ uvedl Černý.

Podle něj se napjatá situace v divadle kvůli plánovaným reformám už zklidnila: „Mým úkolem je vnést nějakým způsobem určitý klid do řad zaměstnanců Stání opery. Já nechci přeceňovat ten měsíc tady. Myslím si, že v tom elementárním klidu Státní opera je, i když je otázka, kdy se skryté proudy opět objeví na povrchu.“

Michaela Vetešková, Lenka Rafaelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme