Státní smutek ovlivní i program Havlova „domovského“ Divadla Na Zábradlí

Státní smutek se dotkne i programu pražského Divadla Na Zábradlí. Právě na této scéně pracoval pozdější prezident Václav Havel jako kulisák, osvětlovač a později i dramaturg. Uváděla se tu také řada jeho her.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zemřel Václav Havel | Foto: Filip Jandourek

Ve středu soubor ještě odehraje inscenaci s názvem Česká válka. Proč právě toto představení nezrušili, prozradila ředitelka Divadla Na Zábradlí Doubravka Svobodová.

„Tématem je třetí odboj, tedy protikomunistický odboj a tedy něco, co se váže i k osobě Václava Havla. Takže tuto inscenaci budeme hrát s tím, že ji věnujeme panu Václavu Havlovi,“ uvedla.

„Další dny jsme měli volnější programy, už spojené spíš s tou rozjařenější náladou vázanou k Vánocům a k Novému roku. Tak to jsme všechno zrušili,“ dodala.

Mnoho pražských divadel mění kvůli státnímu smutku, který vláda vyhlásila od 21. do 23. prosince, svůj program. Některá představení ruší, v jiných uctí památku Václava Havla minutou ticha.

Eva Rajlichová, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme