Stovky lidí se na zádušní mši v Týnském chrámu rozloučily s herečkou Jiřinou Jiráskovou

Stovky lidí se rozloučily s herečkou Jiřinou Jiráskovou, která zemřela minulé pondělí ve věku 81 let. Rozloučit se přišli i její kolegové. Zádušní mši za zesnulou herečku odsloužil v pražském kostele Matky Boží před Týnem kardinál Dominik Duka.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zádušní mše za herečku Jiřinu Jiráskovou | Zdroj: ČTK

Stovky lidí z celé České republiky zcela zaplnily vnitřní prostory chrámu. Lidé do kostela začali přicházet více než hodinu před začátkem mše. V posledních dvaceti minutách před samotným zahájením je pak provázely i chrámové zvony.

Až z Havířova se sem přijela rozloučit se zesnulou paní Marie. „Jiřina Jirásková byla herečka, na kterou budeme dlouho vzpomínat,“ řekla.

Zádušní mši sloužil kardinál Dominik Duka. Jiřina Jirásková podle něj prožívala lehčí i těžší životní etapy.

Přehrát

00:00 / 00:00

Atmosféru zádušní mše za Jiřinu Jiráskovou zachytil reportér Pavel Pavlas

„Její život procházel těmi peripetiemi, kterými procházel i život našeho národa. Vyrostla a byla vychována v klášterní škole v Kutné Hoře a to jí dalo určitou životní orientaci, které si byla vždy vědoma až do konce svého života. A to je důvod, proč jsem zde a proč je tady zádušní mše za ni,“ řekl Duka.

A dodal, že ji je jistý, že se herečka potkala s tím, v koho věřila. „Já se domnívám, že můžeme říci, že již může bez všech pochybností vědět, kdo je ten, v kterého věřila, Ježíš Kristus.“

S Jiřinou Jiráskovou se přišli rozloučit například i herci Jiří Bartoška, Daniel Bambas nebo Simona Postlerová. Chorál na poslední cestu herečce zazpívala i její přítelkyně zpěvačka Lucie Bílá.

„Je mi to strašně líto, nicméně dnešní den je pro Jiřinku a pojďme se s ní rozloučit, je to její velký den. Já jsem jí všechno stihla říct osobně, a toho si nesmírně vážím,“ uvedla.

Poslední odpočinek nalezne Jiřina Jirásková na jihu Čech v Malenicích, v rodinné hrobce svého životního partnera, režiséra Zdeňka Podskalského. Rakev s hereččinými ostatky tam převezli okamžitě po zádušní mši.

Pavel Pavlas, krw, kko Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme