Stovky lidí se za doprovodu cimbálovky rozloučily s Radoslavem Brzobohatým

Rodina, přátelé a kolegové se rozloučili s hercem Radoslavem Brzobohatým. Smutečního obřadu ve strašnickém krematoriu v Praze se zúčastnily také stovky obdivovatelů zesnulého herce z celé republiky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Poslední rozloučení s hercem Radoslavem Brzobohatým | Foto: ČTK

Už od jedenácté hodiny proudily ke krematoriu davy lidí. Mnozí přinášeli smuteční květiny, drželi kapesníky a šeptali si nebo sledovali přicházející hosty.

Mezi těmi nechyběla herečka Eliška Balzerová, která připomněla valašský původ Radoslava Brzobohatého.

„To byl frajer chlap a je mi moc líto, že tak najednou odešel. Ale jsem strašně šťastná, že odešel ve stoje, že stál do poslední chvíle na jevišti a zemřel vlastně hrdě. Takže tak jako my Valaši,“ připomněla.

Eliška Balzerová i zpěvačka Marie Rottrová se shodly, že Radek Brzobohatý byl „férovej chlap“, jakého dneska jen těžko najdou. Těžko se bránily slzám.

Přehrát

00:00 / 00:00

Posledního rozloučení s hercem Radoslavem Brzobohatým se zúčastnil i redaktor Nikola Bojčev

„My jsme se stýkali jako kamarádi, nejenom že jsme spolu natáčeli, ale byli jsme po mnoho let kamarádi. A takováhle chvíle je – těžko cokoliv říct, nemám moc slov,“ přišel se se svým přítelem rozloučit i režisér Jiří Adamec.

Dojemnou atmosféru posledního rozloučení dokreslovaly záběry z filmů, seriálů a divadelních představení, které mohli přítomní sledovat na velkoplošných obrazovkách. Jako doprovod hrála cimbálovka.

„Když jsme spolu natáčeli pohádku Z pekla štěstí, tak jeho přítomnost na place byla pro všechny opravdu jak pramen živé vody. On byl úžasný ke všem, od první herečky až po posledního technika na place, ke všem byl obrovsky vstřícný, kamarádský a otcovský,“ zavzpomínal režisér Zdeněk Troška na spolupráci s Radoslavem Brzobohatým.

Brzobohatý učil v rozhlasových studiích mladší kolegy, jak zacházet s mikrofonem

Číst článek

K nejoblíbenějším hercům patřil Brzobohatý už od 60. let, kdy se prosadil na filmovém plátně. Ve filmu zazářil třeba ve snímcích Všichni dobří rodáci, Ucho nebo Atentát. Televizní diváci si ho pak zamilovali díky seriálu F. L. Věk.

Radoslav Brzobohatý zemřel náhle den před svými 80. narozeninami. Tichou vzpomínku mu věnuje i Český rozhlas.

Nikola Bojčev, Kristina Winklerová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme