Světoznámí tanečníci Otto a Jiří Bubeníčkovi přiváží do Plzně nový projekt

Světoznámí tanečníci, dvojčata Otto a Jiří Bubeníčkovi, dnes vystoupí v Plzni. Se svým souborem Les Ballets Bubeníček připravili pro Evropské hlavní město kultury program, ve kterém předvedou i choreografii inspirovanou oskarovým filmem z prostředí Nového Zélandu Piano. Druhá část představení se jmenuje L'Heure Bleu a zazní v ní skladby Mozarta nebo Bacha.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nové divadlo v Plzni | Foto: Jana Kosová

„L'Heure Bleu je takové modré světlo, když končí den a začíná noc nebo naopak. V Paříži to inspirovalo bratra. Je to spíš takové komické, lehké, každý obraz má nějaký příběh. Jsou to třeba dva pánové, kteří chtějí dostat jednu ženu,“ přiblížil Otto Bubeníček.

Přehrát

00:00 / 00:00

Chystané vystoupení v plzeňském Novém divadle popsal Veronice Štefanové Otto Bubeníček

Choreografie pro soubor Les Ballets Bubeníček vytváří hlavně Jiří. Ottu baví víc scénografie a kostýmy. Inspiraci hledají různě, třeba i na cestách. Na jednu se vydali také kvůli přípravě Piana.

„Je to podle knihy Jane Campion a také podle filmu. Já si ze začátku říkal, že udělat z toho balet bude dost komplikované, ale Jirka tomu věřil a myslím, že se to fakt povedlo. Jeli jsme na Nový Zéland a procestovali všechna místa, která byla použita ve filmu.“

V představeních souboru Les Ballets Bubeníček tančí sólisté ze čtyř prestižních baletních souborů z celé Evropy. V plzeňském Novém divadle vystoupí třikrát - 18., 19. a 20. července.

Veronika Štefanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme