Sylvester Stallone si splnil sen. Rocky se vrátil na scénu

Boxerské drama Rocky otevřelo před 35 lety do té doby nepříliš známému herci Sylvesteru Stallonovi cestu k hvězdné filmové dráze. Teď si Sylvester Stallone splnil další sen. Rocky se vrací. Ovšem v muzikálové podobě. Příběh boxera-outsidera, který dostal šanci a zvítězil sám nad sebou, mělo světovou premiéru v přístavním městě Hamburku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sylvester Stallone před zahájením německé premiéry muzikálu Rocky v Hamburku | Foto: Reuters

Rocky vstupuje na scénu. Místo drsného hlasu zpěv, místo angličtiny němčina, i když je představitelem Rockyho Američan Drew Sarich.

Muž, který Rockyho Balboa proslavil, ale na premiéře muzikálu nemohl chybět. Sylvesteru Stallonovi se splnil sen. Je přesvědčený, že s hudbou, konceptem celého muzikálu a skvělými herci vykročil Rocky v Hamburku na novou hvězdnou dráhu.

Aby vybojoval své místo na slunci v konkurenci muzikálové záplavy, spojil se Stallone jako producent s největšími boxerskými esy současnosti – bratry Kličkovými.

Přehrát

00:00 / 00:00

Příspěvek zpravodajky Českého rozhlasu v Německu Kláry Stejskalové o příběhu boxera na Radiožurnálu

„Bez Silvestra by se to nestalo. On sám přišel s tím nápadem a spolupracovat s ním, to byla skutečně radost,“ pochvaloval si mladší z bratrů Vladimír Kličko.

Děj muzikálu se od toho filmového téměř neliší. Třicetiletý boxer, který se živí jako vymahač dluhů, neúspěšně se uchází o lásku prodavačky Adriany a kterému už trenér nevěří, nakonec dostane šanci a v boji o titul mistra světa v těžké váze zvítězí sám nad sebou.

Příběh o americkém snu měl rozpočet pouhý milion dolarů, patnáctkrát méně, než kolik vyšla muzikálová produkce v Hamburku. Rychle si ale získal náklonnost filmových fanoušků i filmových kritiků. Boxerské drama získalo překvapivě tři Oscary včetně ceny za nejlepší film.

Zda se nějakého ocenění dočká i muzikálová verze se uvidí, reakce publika byly po prvním představení podobně nadšené.

Klára Stejskalová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme