Tanec Praha: Šaolinští mniši i súfismus

Už po třiadvacáté proběhne v Praze a v devíti dalších českých městech mezinárodní festival současného tance a pohybového divadla Tanec Praha. Mezi 6. a 29. červnem se představí řada jmen světové taneční špičky, někteří umělci přijedou vůbec poprvé.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Z představení Vertical Road | Foto: Laurent Ziegler

Festival Tanec Praha se letos v Praze představí hlavně na Nové scéně Národního divadla. Program zahájí u nás dobře známý dánský soubor Granhoj Dans, během zahajovacího večera se předají i ceny pro vítěze festivalu Česká taneční platforma.

Největším tahákem letošního ročníku bude představení nazvané Sutra, euroasijský dialog se sedmnácti mladými šaolinskými mnichy. Jeho choreograf Sidi Larbi Cherkaoui přijede do Prahy osobně, aby zatančil spolu s mnichy. Představení využívá řadu rekvizit a jeho produkční zajištění pro Prahu bylo velmi náročné.
Poslechněte si rozhovor s předsedkyní občanského sdružení Tanec Praha Yvonou Kreuzmannovou uvnitř pozvánky!

Z představení Sutra | Foto: Hugo Glendinning

Na Nové scéně vystoupí italská skupina Compagnia Zappala Danza nebo 420PEOPLE, v divadle Ponec proběhne například večer kanadské umělkyně Louise Lecavalier, svůj nový projekt tam uvede i řecko-slovenská dvojice RootlessRoot Company. V rámci Evropských tanečních laboratoří se kratšími díly představí mladí progresivní tvůrci.

POSLECHNĚTE SI TAKÉ: Rozhovor s choreografem Palle Granhøjem a Yvonou Kreuzmannovou z Odpolední session

Přehrát

00:00 / 00:00

Rozhovor o Tanci Praha

Hvězdné lákadlo má i závěr festivalu. Je jím nejnovější choreografie Akrama Khana nazvaná Vertical Road, soustředěné a vizuálně vytříbené představení inspirované mystikou súfismu.

Tanec Praha tradičně míří i na dětské diváky, letos poprvé budou představení pro děti začleněna do hlavního programu. Chybět nebudou ani workshopy pro profesionální tanečníky a příslovečnou třešinkou na dortu bude speciální taneční cyklojízda doplněná performancemi.
Podrobnosti o programu a interpretech hledejte na www.tanecpraha.cz.

Tanec Praha, 6. - 29. června.


Robert Candra Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme