Theater am Faden

Skřet půlnoc levou vzhůru vznes, tak se – podle jednoho Morgensternova verše – jmenuje výlet do historie světového loutkářství a světa lidské hravosti. Nové představení Skřet Půlnoc levou vzhůru vznes v Divadle Archa vám vám přiblížili loutkáři Helga Brehme, Věra Říčařová a František Vítek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pavlína Svatoňová (Archa), Věra Říčařová, František Vítek a Helga Brehme ve studiu RW | Foto: Radio Wave

Částečně improvizované představení na malé scéně Archy inspirovala hodina, ve které se duchové a také loutky probouzejí a na krátkou dobu vstávají ze svých beden. Je to pestrá společnost, která se zde schází: indonéské javajky, čínské stínové loutky, barmské, indické i české marionety, masky ze Srí Lanky, Afriky a Jávy, dřevěné hračky zvířat, africké plastiky a další všelijaké zvířecí a lidské postavy různých velikostí a různého původu.

Mluvili jsme o stuttgarském divadle Theater am Faden, exotických loutkách, kusu české loutkářské historie a dalších věcech. Poslechněte si záznam živého vysílání.

Přehrát

00:00 / 00:00

Rozhovor o historii světového loutkářství

Pavel Sladký Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme