Tradiční tchajwanská opera se poprvé představí v Praze

V Praze dnes vystoupí hvězda tchajwanské opery - zpěvačka a herečka Sun Tsui feng. Se svým divadelním souborem přiváží do Česka to nejlepší z tradiční čínské opery - hru „Hrdina, Kráska“. Tento orientální muzikál, který kombinuje divadlo s hudebními prvky a bojovým uměním, zaujme všechny věkové skupiny. V rámci evropského turné vystoupí Tchajwanci v Česku pouze jednou, a to dnes večer.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

divadlo

divadlo | Foto: Archiv

Tchajwanský divadelní soubor Ming Hwa Yuan přijíždí do Prahy s příběhem lidové opery. Pro Evropany netypické představení může zaujmout prvky lidového umění, poezie, hudby, tance, akrobacie, vizuálního umění i moderního divadla. Nejen děti pak jistě zaujmou akrobatické výkony a zpěv v čínštině.

Inscenací pak moderuje přední tchajwanská herečka mužských rolí Sun Tsui feng. která je známá svým jedinečným hlasovým projevem. Představení začíná dnes v 5 hodin v divadle Disk.

Kateřina Procházková, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme